Ve čtvrtek 25. dubna proběhl první Národní rozvojový den České republiky. V Černínském paláci ho dopoledne zahájil svým proslovem pan prezident Petr Pavel následován ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským a Šimonem Pánkem.
Symfonický orchestr Českého rozhlasu představil včera své plány pro koncertní sezónu 2024/2025. Jejím mottem bude „SOČR v srdci Prahy“, což odráží místa, kde bude SOČR vystupovat. Kromě Rudolfina, Obecního domu a Doxu plánuje těleso také pět koncertů v Betlémské kapli patřící Českému vysokému učení technickému v Praze. Univerzita tak bude již v druhé sezóně hrdým partnerem světoznámého orchestru.
Do open callu na vytvoření manuálu pro užívání nádvoří Betlémské kaple se přihlásilo celkem 11 týmů. Přihlášky posoudila pracovní skupina složená ze zapojených aktérů fungujících v areálu a odborníků z oblasti architektury, krajinářské architektury a památkové péče. Do finálního výběru postoupily následující týmy: Šrámek a Krejčí architekti + Steiner a Malíková krajinářští architekti; atelier tečka + Radmila Fingerová + Studio Richard Loskot + Jan Matoušek a Miroko Maroko; Kolektiv Betlém (Sebastian Sticzay, Jakub Herza, Lenka Dřevjaná, Eduard Herrmann).
Děkan ocenil pedagogy za vynikající pedagogické výsledky na základě doporučení jím zřízené komise. Komise vycházela z výsledků ankety s důrazem na slovní hodnocení studentů, z návrhů vedoucích kateder, přihlédla i k faktorům, jako je kvalita studijních materiálů a náročnost pedagoga. Při hodnocení vybírala mezi vyučujícími, kteří nebyli v posledních třech letech oceněni ve stejné kategorii.
Akademický senát Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT zvolil 23. 4. 2024 kandidáta na děkana FBMI. V tajném hlasování byl jednomyslně zvolen na funkční období 2024–2028 staronový děkan FBMI prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA.
Členství v organizaci Athens umožňuje každoročně stovkám studentů ČVUT absolvovat týdenní intenzivní kurzy na prestižních evropských univerzitách, zároveň na odborné týdenní kurzy na ČVUT přijíždějí ročně stovky zahraničních studentů.
Přesnější a rychlejší mapování znečištění vodních ploch i lepší ovládání pasivních hladinových plavidel tažených lodí byly hlavní cíle projektů kooperace robotických dronů vyvíjených Skupinou multirobotických systémů FEL ČVUT (MRS) a autonomně řízených lodí. Výsledky představili výzkumníci 22. dubna u břehů vodní nádrže Orlík. Nad hladinu a okolní louky se vzneslo během soustřední v minulých dnech přes 40 létajících robotů a do různých experimentů se zapojilo také kolem 60 expertů a expertek. Ukázky vycházejí z několika projektů, na nichž skupina z Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracovala s odborníky a odbornicemi z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) a firem Fly4Future a Eurosecur.
Rektor ČVUT Vojtěch Petráček a generální ředitel TSRI Tuo-Hung Hou za tchajwanskou stranu dnes slavnostně v Betlémské kapli podepsali dva důležité dokumenty. Memorandum o spolupráci a zejména smlouvu o vzniku první zámořské pobočky tchajwanské základny pro školení mezinárodního personálu zabývajícího se vývojem čipů – IC.
Vskutku aprílové počasí panovalo 16. dubna, kdy se opět rozjel program Vektoru Technická.
Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Pages