Vojtěch Rudorfer, studující na Fakultě architektury, vyhrál 1. místo v architektonické soutěži pro studenty na téma Unikátní stavba na komplikovaném místě. Porota ocenila jeho projekt Nábřeží Lannova, který zpracovával v ateliéru Ondřeje Císlera a Miroslava Pazdery. Kromě finanční odměny získal také měsíční stáž u Josefa Pleskota.
Technické studijní programy byly považovány za mužskou doménu, nicméně úspěchy žen a dívek ve vědě dokazují, že technika nabízí skvělé uplatnění i ženám. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze proto už pátým rokem, vždy 11. února, zorganizovala akci Staň se na den vědkyní určenou především studentkám středních škol. Během ní se účastnice i účastníci seznámili s částicovou fyzikou, kvantovými technologiemi a matematickými aplikacemi, a to jak na přednáškách, tak na cvičeních a v laboratořích.
Studenti týmu CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT a studenti týmu eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT otestovali své monoposty na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí, kde se každoročně pořádá Velká cena Formule 1.
Fakulta architektury se již podruhé zapojila do unikátního projektu mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, v rámci něhož se žáci a učitelé ze základních uměleckých škol setkávají s předními osobnostmi různých oborů české umělecké scény. 15. února proběhl workshop se sochařem Michalem Gabrielem, odborníky z Ústavu modelového projektování MOLAB FA ČVUT a dalšími vyučujícími z fakulty. Další bude následovat 25. dubna.
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštívil 12. února ČVUT v Praze. Jednání s rektorem ČVUT Vojtěchem Petráčkem, s vedením institutu, ředitelem Ondřejem Velkem a vědeckým ředitelem prof. Vladimírem Maříkem, děkanem Valáškem a dalšími zástupci vedení CIIRC probíhalo na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.
Motivační stipendium poprvé vypsala Fakulta stavební ČVUT pro letošní akademický rok. Jeho cílem je podpořit středoškoláky vynikající v matematice, kteří nastoupili do prvního ročníku bakalářského studia. Díky němu 61 studentů získalo celkem 467 500 korun.
Časopis Forbes představil třicítku českých talentů ze světa byznysu, startupů, vědy, sportu i umění. Jsou mezi nimi studentka Roberta Bimbová a David Klečka z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské, student Martin Kučera a absolvent Vojtěch Paukner z Fakulty informačních technologií.
Zrakově postižení se stále potýkají s obtížemi při studiu i pohybu po kampusu, všem stavebně-technickým opatřením navzdory. ČVUT proto zkouší zcela nový přístup, když svým hendikepovaným studentům nabízí jedinečnou nositelnou asistenční pomůcku, přístroj OrCam MyEye 2 založený na pokročilé AI. Rektor doc. Vojtěch Petráček jej 4. února obdržel za přítomnosti zástupců Národní rady osob se zdravotním postižením, Nadačního fondu Mathilda a Nadace Leontinka. Při stejné příležitosti z rukou J. E. Daniela Merona, velvyslance Státu Izrael, formálně převzala svůj OrCam MyEye 2 také nevidomá klavíristka a zpěvačka Ráchel Skleničková.
Město Lanškroun na Orlickoústecku začalo spolupracovat se studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze. Od začátku zimního semestru navrhují proměnu veřejných prostranství. Slavnostní představení 24 studentských návrhů se uskuteční 21. února.
V mezinárodní studentské soutěži IREC - International Real Estate Challenge 2020, která se konala ve dnech 8. až 17. ledna v Itálii na Politecnico Milano, bodoval i student bakalářského programu Fakulty stavební ČVUT Jan Sedláček. Letošního ročníku se účastnilo 52 studentů z 10 evropských univerzit a Fakulta stavební zde měla tři zástupce. Ti byli rozděleni do 11 mezinárodních týmů a každý z týmů dostal specifický úkol pro řešení jednoho města.

Pages