V pondělí vpodvečer se uskutečnilo setkání tchajwanských poslankyň a poslanců v čele s místopředsedou parlamentu Chiangem Chi-Chenem, zástupců firmy TSRI (Taiwan Semiconductor Research Institute) vedených ředitelem Hou Tuo-Hungem a představitelů ČVUT v Praze.
Pilotní jízdy absolvovala v minulých dnech autonomní tramvaj.
Tým složený ze členů Katedry letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT v Praze a MoonFlyer Lab z tchajwanské National Formosa University překonal český a tchajwanský rekord v nepřetržitém letu.
ČR budou na olympiádě reprezentovat i studenti ČVUT. Na FBMI jsou nesmírně hrdí na svého studenta Víta Hlaváče, který dosáhl fantastického úspěchu a kvalifikoval se na Olympijské hry 2024 v Paříži. Před třemi lety se Vít účastnil olympiády v Tokiu, kde ve městě Sapporo dokončil závod na 50 kilometrů chůze na 43. místě. Letos v Paříži bude soutěžit ve smíšené štafetě společně s Eliškou Martínkovou, což je premiérová disciplína na olympiádě.
Výherci Fotosoutěže DIF 2024 předmětu Zpracování digitální fotografie byli vyhlášeni na vernisáži výstavy ČAS & DESTRUKCE dne 6. 6. 2024. Projekty osmi nejlepších autorek a autorů si můžete prohlédnout (a přečíst!) i v dalších měsících (pravděpodobně dvanácti) v proskleném přízemí CIIRC, budovy A u základního kamene; výstava je volně přístupná každý všední den hlavním vchodem z ulice Jugoslávských partyzánů.
Celorepubliková soutěž Jáma lvová, kterou pro žáky základních škol ČVUT pořádalo již popatnácté, tradičně vyvrcholila letním táborem. Začal v sobotu 13. července v Plasech.
Prezident republiky Petr Pavel předal jmenovací dekrety třem novým profesorům z ČVUT.
Nabízí 400 studijních předmětů, výběr z 20 bakalářských a magisterských specializací, vybudovala více než 20 laboratoří a 13 výzkumných skupin. Vychovala již přes 4500 absolventů. Poskytuje studium ve všech oblastech informačních technologií, a to na té nejvyšší úrovni v nejmoderněji vybavených učebnách. To vše stihla Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT), která právě slaví 15. výročí od svého založení 1. července 2009, kdy se stala podstatnou součástí univerzity ČVUT. Cílem založení nové fakulty bylo poskytovat kvalitní studium ve všech oblastech informatiky a na všech stupních studia. Za pouhých 15 let se stala nejžádanější fakultou ČVUT.
Proděkan Fakulty elektrotechnické ČVUT pro spolupráci s průmyslem a komercializaci, profesor Jan Vobecký, byl uveden do Síně slávy ISPSD (International Symposium on Power Semiconductor Devices & ICs). Mezinárodní sympozium o výkonových polovodičových součástkách a integrovaných obvodech (ISPSD) takto vyznamenává osobnosti, které se významně zasloužily o rozvoj technologie výkonových polovodičů anebo o udržení úspěchu ISPSD.
Za přítomnosti prorektora ČVUT Radka Holého, děkana Fakulty elektrotechnické Petra Páty, hlavní organizátorky Dětské univerzity Michaely Kostelecké a dalších hostí se dnes dopoledne uskutečnila "imatrikulace" dětí, které se účastní letošního příměstského tábora ČVUT.

Pages