Možnost dodatečně se přihlásit ke studiu na ČVUT v Praze nabízí uchazečům Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, Fakulta architektury, Fakulta elektrotechnická a Fakulta dopravní.
Ve dnech 2. až 4. června se na pražském Rašínově nábřeží pojede další ročník tradičních veslařských závodů Primátorky. Jeho součástí je také závod Univerzitních osem. Za sedm let jeho konání v něm sportovci z ČVUT šestkrát získali zlatou medaili.
Ve dnech 31. května až 2. června se na brněnském výstavišti koná veletrh vojenské a bezpečnostní techniky IDET. Na něm se již podruhé představí zástupci ČVUT, kteří budou prezentovat vědecko-výzkumné projekty a exponáty v pavilonu P na stánku 102.
24. 5. 2017
Dne 17. ledna zahájilo ČVUT v Praze oslavy výročí 310 let od vydání císařského reskriptu, kterým 18. ledna 1707 Josef I. jednoznačně podpořil vznik inženýrské výuky. Až do září letošního roku proběhne řada kulturních, přednáškových, ale i odborných akcí, během nichž bude představena minulost i další směřování nejstarší české technické univerzity.
Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT pořádá ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou ve dnech 18. až 23. června České akademické hry. Sportovci, kteří mají výkonnost na úrovni akademického mistrovství ČR se nyní mohou hlásit do soutěží.
Od 10. do 14. července pořádá ČVUT již třetí ročník oblíbené Dětské univerzity. Akce s podtitulem Věda všude kolem nás se koná formou příměstského tábora a nabízí žákům základních škol a příslušných tříd víceletých gymnázií nezapomenutelné prázdninové zážitky. Záštitu na Dětskou univerzitou převzal rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka.
Do 27. listopadu se mohou studenti, doktorandi, vedoucí jejich prací i aspirující vědci či rovnou celé vědecké týmy hlásit do dvacátého ročníku soutěže o Cenu Wernera von Siemense.
Platforma Industriální stopy s Výzkumným centrem průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT a Kolegiem pro technické památky ČKAIT a ČSSI, ve spolupráci s Českým národním komitétem ICOMOS a Národním památkovým ústavem pořádají dne 1. června vyhlídkové symposium Zapomenuté industriální stopy krajiny a města, věnované drobným průmyslovým objektům.