Ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze vyhlásila mimořádné kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2023/2024 pro navazující magisterský studijní program N0413A050002 Projektové řízení inovací.
Jedná se již o 5. ročník jediného celouniverzitního seznamovacího kurzu ČVUT pod záštitou rektora, doc. Vojtěcha Petráčka. Během pečlivě připraveného programu se nastupující studenti seznámí se svými budoucími spolužáky, zažijí skvělý start do vysokoškolského života, a hlavně se dozvědí jedinečné informace o své fakultě i celé univerzitě.
Zkouškové může být náročné a stresující. A i když se toho snažíš na poslední chvíli co nejvíc stihnout, je potřeba umět se zastavit a odpočívat. Jinak ti pak na učení chybí energie a nejde to vůbec tak efektivně, jako když odpočíváš. Není ale odpočinek jako odpočinek. Některý tě nabije daleko víc. Jak relaxovat, vyvažovat stres a díky tomu lépe zvládat i studium ti předvedeme na našem pop-up stánku na Technické v Kampusu Dejvice. Well-being Days pořádají Kariérní centrum ČVUT, Kampus Dejvice, Vektor Technická, Středisko ELSA ČVUT, CIPS a Poradenské a kariérní centrum VŠCHT.
Inženýrská akademie ČR, jejímž prezidentem je v současné době rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček, vyhlásila soutěž o Cenu IA za rok 2023.
Jedenáctý ročník VědaFestu na téma „Kořeny vědy“ se uskuteční symbolicky 21. června, v den slunovratu. Na jednodenní akci na tzv. Kulaťáku, neboli dejvickém Vítězném náměstí, se znovu spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že různé způsoby představení vědy mají svůj nezastupitelný význam.
Studentky a studenti z pěti škol architektury v České republice a Nizozemsku pracovali pod vedením Winyho Maase. Společně formulovali představy o budoucnosti České republiky a nyní své projekty představí veřejnosti. Vernisáž výstavy se uskuteční 31. května na Fakultě architektury ČVUT.
Od září 2023 do ledna 2024 bude na partnerských univerzitách EuroTeQ opět probíhat výuka technologických, jazykových/kulturních a podnikatelských kurzů. Hlásit se můžete až do 1. srpna (pozor, pro kurzy na univerzitě TalTech platí termín 20. června).
FEL ROBOcamp s LEGO Mindstormsje určen pro středoškolské studenty, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnice LEGO MINDSTORMS EV3 (eventuálně Spike Prime Education) a bude zaměřen především na praktické použití této stavebnice. Workshop se bude konat 17. – 21.7.2023 v místnosti KN:E-s109 (strojovna) na Karlově náměstí FEL ČVUT v Praze.
14. 4. 2023
V prostorách FIT ČVUT v Praze proběhne další ročník Letní školy IT ve spolupráci s organizací Czechitas. Týdenní kurz pro dívky ze středních škol jim nabídne vstupenku do světa IT. Účastnice získají znalosti základů programování, kódování i počítačové grafiky. Součástí programu jsou i exkurze do laboratoří fakulty a technologických IT firem.

Pages