Čtyři známí čeští umělci - Matěj Homola (Wohnout), Miloš Vacík (Šum svistu, Tam Tam Batucada), Ivo Rafan Traxmandl (Pipes and Pints, Projekt XIII a další) a Maťo Mišík (Tata Bojs, Aneta Langerová, Kytarová zbrojnice) představují svá díla v rámci společné výstavy Umění za hudbou v nádherném a velkorysém prostoru Lapidária Betlémské kaple.
Mezi 10. a 12. říjnem se uskuteční další, již XXVI. ročník veletrhu Gaudeamus v Bratislavě. České vysoké učení technické v Praze se – jako již tradičně – tohoto veletrhu určeného zejména středoškolákům opět zúčastní, a to s hojným zastoupením. K vidění budou prezentace Fakult stavební, strojní, elektrotechnické, jaderné a fyzikálně inženýrské, biomedicínského inženýrství, informačních technologií a Masarykova ústavu vyšších studií.
Mají poválečné budovy místo v naší historii? Nová výstava v Galerii Jaroslava Fragnera „Poválečná architektura jako památka“, která vznikla ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, se zaměří na proměny pražských staveb z období 1945–1989. Jak chráníme poválečné stavby v Praze a jak je přizpůsobit současnosti tak, aby neztrácely své výtvarné kvality? Výstava bude zahájena vernisáží dne 29. září a potrvá až do 26. listopadu 2023, během jejího trvání jsou návštěvníci zváni k prozkoumání původních plánů a perspektiv, fotek i fyzických artefaktů z některých pražských památkově chráněných budov, ale i budov, které by si ochranu zasloužily. Výstava se soustředí především na historii a současný stav stanic pražského metra, součástí však budou i příklady několik významných rekonstrukcí poválečné architektury.
Představujeme největší studentskou akci zimního semestru! Hokejový souboj univerzit – Bitva o Prahu!
České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14.30 hodin na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT (Technická 2, Praha 6). Přednáška bude na téma „Economic Ideas: More Useful than You Think?“ a bude vedena v anglickém jazyce.
27. 9. 2023
Desátý ročník LinuxDays proběhne na FIT ČVUT. Akce nabídne témata týkající se Linuxu, open-source, sítí, bezpečnosti nebo vývoje.
Absolventi, pracovníci i studenti ČVUT jsou zváni na akci MIT (Massachusetts Institute Of Technology) konference na půdě ČVUT dne 14. 10. 2023. Konferenci zahájí rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček, přítomni budou členové MIT Alumni klubů z Německa, Polska a Rakouska, dále pozvaní absolventi ČVUT a pozvaní členové společnosti Mensa ČR. Téma akce je: „How AI can help us live smarter and more sustainably“.
Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu bude soutěžní kvíz o věcné ceny připravený Rektorátem ČVUT.
"Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud. Střídavý, střídavý, silný elektrický proud,” zpívá se ve slavné písni Elektrický valčík od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Její tóny zazní i 31. října 2023 na oficiálním reprezentačním plese Fakulty elektrotechnické ČVUT v Empire Hall ve Slovanském domě v Praze.
Těšíte se již nyní na zimní radovánky? Hledáte vhodnou lokalitu na lyžování, sjezdovky, běžky, snowboard, ski alpy... Chcete poznat studenty napříč všemi fakultami? Pojeďte na hory!

Pages