Akademický senát ČVUT na svém zasedání dne 31. května 2017 vyhlásil volbu osoby navržené na funkci rektora ČVUT v Praze.
Ve dnech 9. až 13. října se bude ČVUT v Praze prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Expozice se bude nacházet na stánku 137 v pavilonu Z brněnského výstaviště a návštěvníci veletrhu se zde seznámí s novými technologiemi, kterými se zabývají výzkumníci a studenti Fakulty strojní. Poprvé na veletrhu se veřejnosti představí Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.
I letos se v areálu vysokých škol v Dejvicích představí monoposty studentů ČVUT. Akce Den s formulemi proběhne 5. října od 9.00 hodin před monoblokem Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní. Během ní budou studenti prezentovat jak formuli s elektrickým pohonem týmu eForce FEE Prague Formula, tak i monopost se spalovacím motorem skupiny CTU CarTech.
Dne 17. října v 19.30 hodin proběhne v Betlémské kapli slavnostní koncert k založení Ústavu technické a experimentální fyziky ČVUT. Na koncertě pod záštitou ředitele doc. Ivana Štekla, CSc., vystoupí slovenská vokální hudební skupina Fragile.
Dne 25. října od 10. do 16.00 hodin proběhne v prostorách Fakulty informačních technologií ČVUT další ročník veletrhu Study Abroad Fair. Ten již tradičně představuje možnosti studia v zahraničí.
Tradiční Podzimní koncert ČVUT v Praze, pořádaný u příležitosti zahájení akademického roku, se uskuteční 2. října od 19.30 hodin v Betlémské kapli. Akce se koná pod záštitou rektora ČVUT prof. Petra Konvalinky.
Do 27. listopadu se mohou studenti, doktorandi, vedoucí jejich prací i aspirující vědci či rovnou celé vědecké týmy hlásit do dvacátého ročníku soutěže o Cenu Wernera von Siemense.