Dne 26. února odlétá tým výzkumné Skupiny multirobotických systémů pod vedením Dr. Martina Sasky na finálové přípravy prestižní robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). Tase uskuteční ve dnech 16. a 17. března v Abu Dhabi. Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT dokázal využít sponzorského příspěvku ve výši 200 tisíc dolarů a v konkurenci předních světových universit se probojovat do finále soutěže. V proslulém areálu formule F1 Yas Marina se tým z ČVUT utká o 26 milionů korun. Bude soupeřit proti družstvům světoznámých univerzit, jako jsou Carnegie Mellon, ETH Zürich, Georgia Institute of Technology nebo University of Tokyo.
Dne 1. března od se od 19.30 hodin v historických prostorách Betlémské kaple koná Jarní koncert ČVUT. Na něm vystoupí Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem. Hostem koncertu bude německá mezzosopranistka Anna Haase.
17. 1. 2017
Dne 17. ledna zahájilo ČVUT v Praze oslavy výročí 310 let od vydání císařského reskriptu, kterým 18. ledna 1707 Josef I. jednoznačně podpořil vznik inženýrské výuky. Až do září letošního roku proběhne řada kulturních, přednáškových, ale i odborných akcí, během nichž bude představena minulost i další směřování nejstarší české technické univerzity.