Cílem hackatonu je vznik aplikace, která by měla obsahovat herní prvky a měla by umožňovat shromažďovat zpětnou vazbu pro organizaci EuroTeQ Engineering University. Samotná soutěž bude probíhat on-line formou od 11. června, od 18.00 hodin, do 12. června, 20.00 hodin.
Uchazeči, kteří nestihli podat včas přihlášky do řádného přijímacího řízení, mají stále ještě šanci studovat v nadcházejícím akademickém roce 2021/2022 na těchto šesti fakultách a Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze.
Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT zveřejnil pro všechny studenty a zaměstnance novou výzvu nazvanou „ČVUT v pohybu – virtuální souboj fakult“ zaznamenaný v aplikaci Strava. Aktivní můžete být v běhu nebo cyklistice, a to v termínu od 12. května do 13. června 2021.
ČVUT a společnost Avast opět spojily své síly v oblasti výzkumu kybernetické bezpečnosti a umělé inteligence. Ve dnech 4. až 5. listopadu 2021 se tak můžete těšit na třetí ročník úspěšné virtuální konference CyberSec&AI Connected, která se zaměří na využití umělé inteligence a strojového učení v otázkách bezpečnosti a ochrany soukromí. Stejně jako v minulých letech akce propojí mezinárodní akademickou sféru se zástupci průmyslu a dalšími odborníky. Letos se k organizátorům nově přidalo také výzkumné pracoviště Private AI Collaborative Research Institute při Technické univerzitě Darmstadt.
Chemie má hned na několik fakultách ČVUT v Praze velmi důležité místo. Přesvědčí se o tom účastníci druhého ročníku akce Chemie na ČVUT ve čtvrtek 27. května 2021 odpoledne. Odborníci z různých fakult ČVUT na ní představí aktuální využití chemie učitelům, ale i případným zájemcům o studium chemie ze strany studentů.
Operace bez skalpelu, různé typy rentgenových vyšetření, terapie i diagnostika radiofarmaky – to jsou záležitosti, se kterými se seznámí účastníci akce Den lékařským fyzikem. Tu pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze, aby představila využití jaderné fyziky ve zdravotnictví, aktuální směry výzkumu a také možnosti studia Radiologické fyziky na této škole.
Do 23. května lze podávat žádosti o stipendium v programu Horizon Europe Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA PF), nabízeného v rámci projektu EuroTeQ.
Uchazeči, kteří nestihli podat včas přihlášky do řádného přijímacího řízení, nebo ti, kteří v řádném řízení nebyli přijati, mají stále ještě šanci studovat v nadcházejícím akademickém roce 2021/2022 na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Vybírat si mohou ze studijních programů Architektura a urbanismus a Krajinářská architektura. Elektronické přihlášky je potřeba zaslat do 26. května 2021.
Od pondělí 3. května 2021 se mohou k očkování v Centrálním rezervačním systému k vakcinaci proti Covid-19 registrovat vysokoškolští pedagogové (tj. pracovníci podílející se na výuce studentů nebo v jiném pedagogickém kontaktu se studenty, zejména pak v rámci praktické, laboratorní, experimentální apod. výuky) českých veřejných a soukromých vysokých škol.
Tradiční akce v Kampusu Dejvice nazvaná Lesamáj se uskuteční ve čtvrtek 29. dubna od 9.00 hodin v online formě. Lesamáj je každoroční majálesovou oslavou jara a studentstva. Do programu jsou zapojeny spolky napříč univerzitami a můžete se těšit například na koncert Orchestru VŠCHT Praha, možnost podívat se v rámci prohlídky do běžně nepřístupných míst kampusu, poslechnout si rozhovory s osobnostmi nebo afterparty s DJ's. Programem vás organizátoři budou bavit i řadu dalších dní, až do 5. května.

Pages