Soutěžní tým studentů z Indie, projekt vzniklý na univerzitě ve švédské Kiruně, finále v barvách ČVUT. I to může být cesta k vítězství ve vesmírné soutěži Mars Colony Prize, která vyvrcholí v sobotu 19. října v Los Angeles a jejímž cílem je ocenit nejlepší návrh pro vybudování trvale udržitelné kolonie na Marsu pro tisíc lidí. Mezi deset finalistů soutěže postoupil i tým Dvaraka z evropského magisterského programu SpaceMaster, který do boje vysílá katedra řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT.
Dne 21. ledna 2020 od 19.30 hodin se v Rudolfinu uskuteční Novoroční koncert ČVUT. Akce proběhne pod záštitou rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka. Na akci vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentkou Anu Tali, tenorem Tobym Spencem a hornistou Radkem Baborákem.
Rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček společně s předsedou Akademického senátu Fakulty elektrotechnické prof. Ondřejem Jiříčkem zve členy akademické obce, zaměstnance a přátele fakulty na inauguraci prof. Petra Páty děkanem Fakulty elektrotechnické ČVUT. Inaugurace proběhne 30. října od 11.00 hodin v Betlémské kapli.
Listopadové promluvy zahraničních architektů, urbanistů a krajinářských architektů na Fakultě architektury ČVUT se budou věnovat proměnám hranic těchto profesí a úkolů, které jim jsou kladeny v dnešním proměňujícím se světě. Cyklus je součástí série přednášek, které od roku 2006 podporuje nadace Sto-Stiftung na evrospkých školách architektury. Letos se konají v Londýně, Paříži, Benátkách, Stuttgartu a Štýrském Hradci a na Fakultě architektury ČVUT v Praze již pátým rokem.
Ve dnech 18. a 19. října proběhne na půdě Fakulty elektrotechnické na Karlově náměstí soutěž CTU Open 2019. Jedná se o české a slovenské kolo světové soutěže v programování v rámci International Collegiate Programming Contest (ICPC).
ČVUT se v letošním roce ve dnech 22. až 25. října bude opět celoškolsky prezentovat na XXVI. ročníku evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2019, který je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia a to nejen po maturitě. Veletrh se koná na brněnském výstavišti v pavilonu P. Pro veřejnost bude otevřen 22. až 24. října od 8.00 do 16.00 hodin a 25. října pak od 8.00 do 14.00 hodin.
Fakulty a součásti ČVUT si pro zájemce o studium tradičně připravily Dny otevřených dveří. Středoškoláci se během nich dozví, jaké je to studovat na naší univerzitě, co vše mohou studovat a které zaměření pro ně bude nejlepší, a to přímo na půdě fakult nebo Masarykově ústavu vyšších studií.
Do 11. října se mohou středoškolské týmy hlásit do dalšího ročníku Energetické olympiády. Následně, 18. října proběhne školní kolo soutěže a ve dnech 14. a 15. listopadu se koná na Fakultě elektrotechnické v Národní technické knihovně finálové kolo. Soutěž se bude týkat různých oblastí, jako je elektromobilita, energetický trh a obchodování s elektřinou, akumulace, obnovitelné a další alternativní zdroje energie, Smart grids, energetický management, energetické úspory, budoucnost energetiky (jaderné energie vs. obnovitelné zdroje energie) a mnoho dalšího. První kolo proběhne centrálně 18. října online. Studenti budou v daný čas řešit po stanovený časový limit sadu otázek přihlášeni na svých nebo školních počítačích. Soutěž lze tedy řešit jak ve škole, tak ze svého počítače z domova.
Letošní kulaté výročí 17. listopadu 1939 a 1989 připomene více akcí, než se každoročně v tento výroční den koná. Také ČVUT v Praze se připojuje k výročí Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodnímu dni studentstva několika akcemi a událostmi.
V sobotu 26. října od 19.00 hodin proběhne v Betlémské kapli koncert pořádaný k 30. výročí sametové revoluce. Akci organizuje ČVUT ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Univerzitou Pardubice. Vystoupí spojené symfonické orchestry a sbory těchto tří vysokých škol ve spolupráci s přátelskými sbory Ars Vocalis a Choeur des Pays du Mont-Blanc z Ženevy. Uvedou jako připomínku obětí totalitních režimů Brahmsovo Requiem. Koncert připomíná jak oběti studentských nepokojů roku 1939 v čele s Janem Opletalem, tak oběti komunistické diktatury.

Pages