Fakulty a součásti ČVUT si pro zájemce o studium tradičně připravily Dny otevřených dveří. Středoškoláci se během nich dozví, jaké je to studovat na naší univerzitě, co vše mohou studovat a které zaměření pro ně bude nejlepší, a to přímo na půdě fakult nebo Masarykově ústavu vyšších studií.
Letošní kulaté výročí 17. listopadu 1939 a 1989 připomene více akcí, než se každoročně v tento výroční den koná. Také ČVUT v Praze se připojuje k výročí Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodnímu dni studentstva několika akcemi a událostmi.
Dne 21. ledna 2020 od 19.30 hodin se v Rudolfinu uskuteční Novoroční koncert ČVUT. Akce proběhne pod záštitou rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka. Na akci vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentkou Anu Tali, tenorem Tobym Spencem a hornistou Radkem Baborákem.
V pátek 15. listopadu bude od 18.00 hodin v Kampusu Dejvice před Fakultou stavební ČVUT probíhat událost nazvaná Čas změn. Jedná se o open air párty s umělci, které známe z doby před sametovou revolucí a na jejichž koncerty chodíme doteď, a na které si připomeneme, že univerzita je místo, kde můžeme rozvíjet svobodu, spolupráci, pravdu, slušnost a toleranci.
Hledáme studenty/studentky denního studia ČVUT, kteří jsou vrcholovými nebo výkonnostními sportovci v některém olympijském sportu. Pokud máte občanství ČR, v tomto školním roce nepřesáhnete věk 25 let a nejste členem sportovního centra Dukla Praha nebo Olymp, zařadíme Vás do návrhu pro uchazeče o stipendium od VSC MŠMT od 1. 1. 2020.
Horečnatou atmosféru listopadových událostí roku 1989 si Fakulta stavební ČVUT v Praze připomene dvěma propojenými výstavami. Ve fotografické expozici se představí dnes již mnohdy ikonické záběry Karla Cudlína, Jaroslava Kučery, Dany Kyndrové, Jana Šilpocha, Pavla Štěchy a Jiřího Všetečky. V atriu fakulty bude probíhat výstava dobových plakátů týkajících se revolučních dnů listopadu 89 a Občanského fóra. Výstavy s názvy „Listopad 89 v dokumentární fotografii“ a „Plakáty sametové revoluce“ se budou konat na Fakultě stavební ČVUT v termínu od 5. listopadu do 2. prosince 2019.
Vícenásobné partonové interakce (MPI – Multiple Parton Interactions) jsou hlavním námětem pětidenního vědeckého kongresu MPI@LHC2019, který začíná v pondělí 18. listopadu. Organizuje ho Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) spolu s Akademií věd ČR (AV ČR).
V sobotu 16. listopadu 2019 se pod taktovkou Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT uskuteční v Oboře hvězda 67. ročník Běhu 17. listopadu a 57. ročník Akademického mistrovství v přespolním běhu. Na akci jsou zváni studenti vysokých škol, zaměstnanci ČVUT, veřejnost a všichni sportovní příznivci.
V neděli 17. listopadu se od 19.00 hodin v Betlémské kapli uskuteční slavnostní koncert, pořádaný ČVUT společně s nadací Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Účinkuje Sbor a Orchestr Univerzity Karlovy v Praze s dirigentem Haigem Utidjianem a zazní skladby Bedřicha Smetany, Viléma Tauského a Antonína Dvořáka. Oslavy výročí se budou konat i dopoledne, kdy v 9.00 hodin proběhne před budovou Hlávkovy koleje v Jenštejnské ulici vzpomínková slavnost k Mezinárodnímu dni studenstva a státnímu svátku 17. listopadu.
Unikátní gobelín od Cyrila Boudy, skleněná plastika „Kniha“ od světoznámých sklářů Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, ozdobná dělicí mříž kombinující kov a sklo od Jaroslava Lieslera či „Lavička Ferdinanda Vaňka“ od Ley Dostálové a Petra Pištěka. Cílem projektu „Hmotnost“, který vznikl na Fakultě stavební ČVUT, bylo poprvé v historii zmapovat a jako celek představit umělecká díla, která se nacházejí ve vysokoškolském areálu v pražských Dejvicích. Některé artefakty lze vidět při běžné cestě kampusem, mnohé se však nacházejí v prostorách, jež nejsou veřejnosti přístupné. Výstavu fotografií těchto uměleckých objektů lze od 23. října do 15. listopadu zhlédnout v Trmalově vile v Praze – Strašnicích.

Pages