Ve čtvrtek 26. července v době od 10.00 do 12.00 hodin proběhne na Císařském ostrově v Praze ukázka zařízení na detekci a eliminaci dronu pohybujícího se v zakázané oblasti. Zařízení vzniká jako výsledek smluvního výzkumu Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, zadaného společností 601 s.r.o. Ta se zaměřuje na distribuci špičkového systému DeDrone v České republice a jeho instalaci pro ochranu kritické infrastruktury (elektrárny, vládní sídla, průmyslové komplexy, stadiony, koncerty, ale i firemní sídla a soukromé rezidence) proti možnému útoku dronem, nebo proti použití dronu při špionáži a paparazzi.
Již po dvacáté prvé se český Siemens chystá oceňovat talentované studenty, vědce a pedagogy z technických a přírodovědných oborů. Mezi ty nejlepší rozdělí odměny v řádu statisíců korun. Práce do soutěže je možné zasílat až do 25. listopadu.
Už podesáté se zapojí studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze do mezinárodního závodu studentských formulí. Letos se pokusí uspět s vylepšenou verzí formule, s modelem 2018. Nová verze studentské formule zaznamenala největší změny v motoru. Odfrézovaný spodek sériového motoru nahradila hliníková olejová vana vytisknutá na 3D tiskárně. Čerpadla, písty, vačkové hřídele a převodovku studenti nahradili vlastními součástkami. Nová vana s integrovanými sacími kanály zajišťuje, že olej nezůstává v motoru jako u standardních motorů, ale je vyváděn do vyrovnávací nádoby.
Možnost dodatečně se přihlásit ke studiu na ČVUT v Praze nabízí uchazečům Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, Fakulta architektury, Fakulta elektrotechnická, Fakulta dopravní, Fakulta stavební, Fakulta strojní, Fakulta biomedicínského inženýrství a Masarykův ústav vyšších studií.