České centrum v Londýně pořádá přednáškový cyklus AI Science Café Series, na kterém od ledna do května 2020 vystoupí výzkumníci prof. Michal Pěchouček, Dr. Tomáš Krajník a Dr. Michal Čáp z Fakulty elektrotechnické, Ing. Jan Šedivý z CIIRC a bývalý hostující profesor ČVUT Jonathan Ledgard.
České vysoké učení technické v Praze se v letošním roce, ve dnech 21. až 23. ledna, bude opět celoškolsky prezentovat na XIII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020, který je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia. Veletrh návštěvníkům nabídne 306 zastoupených univerzit, vysokých škol a jiných vzdělávacích institucí. Bude se konat na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech, v hale 4 a pro veřejnost bude otevřen v úterý a ve středu od 8.00 do 16.00 hodin a ve čtvrtek od 8.00 do 15.00 hodin.
Vernisáž s názvem Fabrika představí ve čtvrtek 16. ledna od 18.00 hodin všechny projekty, které na Fakultě architektury ČVUT v průběhu zimního semestru vznikly. Svým rozsahem a plochou jde o největší akci svého druhu v České republice. Na sedmi podlažích bude v 56 ateliérech vystaveno více než 1 000 semestrálních projektů studijních oborů Architektura a urbanismus, Design a Krajinářská architektura.
Titul Doktor Honoris Causa bude dne 21. ledna na slavnostním zasedání vědecké rady ČVUT v Betlémské kapli udělen profesoru Wolfgangu Wahlsterovi, zakladateli a vedoucímu výkonnému poradci německého DFKI.
Největší událost světa částicové fyziky, konference ICHEP (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky, poprvé v historii zavítá v roce 2020 do Prahy. Letos také Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze oslaví 65 let a štěpný školní jaderný reaktor VR-1 Vrabec si připomene 30 let od prvního spuštění.
Tým vedený vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze spolupracujícími s výzkumníky z univerzit v Pensylvánii a v New Yorku se probojoval do finále všech tří dílčích disciplín prestižní mezinárodní robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC), která proběhne ve dnech 23. až. 25 února v Abú Dhabí. Kromě toho zástupci FEL ČVUT postoupili na průběžném prvním místě z 200 registrovaných týmů i do finále hlavní soutěže, kde se budou všechny dílčí disciplíny, autonomní odchyt letícího dronu, robotická stavba zdi a hašení požárů ve výškových budovách, řešit současně a diváci tak uvidí robotickou vizi měst budoucnosti.
Fakulty a součásti ČVUT si pro zájemce o studium tradičně připravily Dny otevřených dveří. Středoškoláci se během nich dozví, jaké je to studovat na naší univerzitě, co vše mohou studovat a které zaměření pro ně bude nejlepší, a to přímo na půdě fakult nebo Masarykově ústavu vyšších studií.
V sobotu 15. února 2020 od 19.00 hodin proběhne v pražském paláci Žofín XIV. Reprezentační ples ČVUT. Během slavnostního večera, který bude moderovat Martina Kociánová, vystoupí taneční skupina TC R.A.K., Plesový orchestr pražských symfoniků, Orchestr Karla Vlacha, DJ Jarda Koller, Monika Bagárová, Ondřej Ruml, Leona Machálková, Petr Salava a Michal Fila.
Dne 21. ledna 2020 od 19.30 hodin se v Rudolfinu uskuteční Novoroční koncert ČVUT. Akce proběhne pod záštitou rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka. Na akci vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentkou Anu Tali, tenorem Tobym Spencem a hornistou Radkem Baborákem.