Po téměř dvou letech se 3. prosince 2021 zájemcům o studium opět otevřou dveře Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. K vidění bude zásah složek IZS ve virtuálním prostředí, hi-tech simulátor kojence či laboratoř, kde vznikal unikátní nouzový plicní ventilátor CoroVent, na jehož vývoji spolupracovali i studenti.
Od 3. do 5. prosince 2021 se můžete zapojit do Projektového maratonu, který pořádá Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty na ČVUT (ICWD). Jeho tématem bude rekonstrukce školy v Támákhání v Nepálu. Můžete přispět k dobré věci a dozvědět se mnoho nového o Nepálu i mezinárodních rozvojových projektech. Akce bude probíhat kombinovanou formou, kde se účastníci budou moci zapojit jak online, tak prezenčně.
Kniha s názvem Plánování města autorů Michala Kohouta a Davida Tichého, pedagogů z Ústavu nauky o budovách Fakulty architektury ČVUT, s podtitulem Příručka mladého urbanisty je určena především studentům architektury pracujícím na urbanistických zadáních. Díky názornému zpracování a bohatému obrazovému materiálu ji však jako přehledný úvod do plánování měst ocení všichni, kteří hledají základní poučení v otázkách rozvoje území.
Den otevřených dveří na Fakultě elektrotechnické (FEL) ČVUT proběhne 3. prosince 2021 po roční přestávce opět v prezenční podobě. Zájemci o studium elektrotechniky a informatiky při něm navštíví pracoviště s technologiemi, které výrazně ovlivní způsob, jakým budeme pracovat, odpočívat či cestovat v následujících desetiletích.
Výjimečný celovečerní dokument „Budiž voda!“ mapuje vznik českého vynálezu, který má při téměř nulových nákladech získat i na nejsušších místech planety pitnou vodu a zakládat oázy v pouštích. Film, který produkuje společnost Bio Illusion, má premiéru 23. 11. 2021 a přijde do českých kin 25. 11. 2021.
Dne 14. prosince 2021 se od 19.30 hodin v Betlémské kapli koná Vánoční koncert ČVUT a inaugurace nových varhan.
Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze ve spolupráci se ŠKODA AUTO pořádá Technologickou gramotnost a Technologickou olympiádu. Lektoři v rámci tohoto projektu seznámí studenty a studentky středních škol s tématy jako elektromobilita, umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, 5G či internet věcí (IoT). V prvním roce počítají organizátoři s účastí na 125 středních školách po celé ČR, zejména průmyslových školách a gymnáziích.
Světová výstava Expo 2020 otevřela své brány 1. října 2021 a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první světovou výstavu, která se uskuteční v regionu Střední východ, Afrika a jižní Asie a také je poprvé jejím hostitelem arabská země. Český národní pavilon vyrostl podle architektonického návrhu architektů Jana Tůmy a Jindřicha Ráftla, kteří jsou absolventi Fakulty architektury ČVUT. A co dalšího uvidíte v rámci stálé expozice a rotačních expozic z ČVUT?
Fakulty a ústavy Českého vysokého učení technického v Praze si pro zájemce o studium připravily Dny otevřených dveří. S ohledem na aktuální epidemiologická opatření, se mohou informace průběžně měnit a budeme je zde včas zveřejňovat.
Korespondenční seminář FIKS (Fiťácký korespondenční informatický seminář) nabízí středoškolákům možnost se nejen naučit řešit algoritmické úlohy teoreticky, ale i vytvořit funkční kód. Po úspěšném absolvování mohou být navíc přijati do bakalářského studia bez přijímací zkoušky. Letošním tématem je založení zoologické zahrady.

Pages