Největší a nejočekávanější akce pro malé nadšence do robotiky, kterou zaštiťuje FEL ČVUT a MŠMT, se blíží. V tradiční Robosoutěži změří žáci druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií síly v tom, kdo dokáže sestavit sestavit nejlepšího robota.
Hlad po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) ČVUT a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí firmám vstříc uspořádáním druhého ročníku Kariérních dnů. Dvoudenní akce, jejíž součástí bude i doprovodný odborný program, se uskuteční 28. a 29. března 2023 v prostorách obou fakult v Dejvicích.
Téma závěrečné nebo semestrální práce, brigádu, stáž nebo uplatnění po studiu, to vše mohou najít studenti na kariérním veletrhu COFIT, kde se představí na 60 firem z IT a fakultní laboratoře. Studenti se dozví, jak si hledat pracovní příležitosti již během studia a získají i informoce o studijním programu Industrial PhD. Navíc budou moci využít profesionálního poradenství od Kariérního centra ČVUT nebo konzultovat své startupové nápady se zkušenými mentory.
Nahlédněte do prostředí českých i mezinárodních firem už při studiu!
Globálního stipendijního programu Google Summer of Code, v rámci kterého studenti pracují na projektu zaměřeném na programování s otevřeným zdrojovým kódem, se letos v létě poprvé zúčastní i zástupce Česka. Organizátoři Google Summer of Code vybrali laboratoř pro výzkum umělé inteligence a kybernetické bezpečnosti Stratosphere Lab, která spadá pod katedru počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT.
Chcete si odpočinout mezi přednáškami? Ústřední knihovna ČVUT v Praze pořádá v úterý 4. dubna v knihovně na Dopravce v Horské 3 Velikonoční deskohraní.
Blíží se druhý ročník studentské konference, na kterou se mohou jako řečníci už nyní přihlásit studenti bakalářského, inženýrského a doktorského studia s příspěvky z oboru senzorů, systémů a měření. Konference se uskuteční 15. až 16. června 2023 na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT. Přihlášky je možné posílat do 14. dubna.
Ve středu 19. dubna 2023 by herec Lubomír Lipský oslavil své sté narozeniny. Betlémská beseda spolu s hercovou rodinou zvou do Betlémské kaple v Praze 1 na výstavu a slavnostní večer. Jednodenní výstava bude veřejnosti otevřena od 12.00 hodin a můžete si zde připomenout celoživotní divadelní i filmovou práci Lubomíra Lipského.
Blíží se první ročník semináře s názvem ČVUT Battery Day, na němž odborníci z naší univerzity ve spolupráci se zástupci dánské Aalborg University představí své výzkumné aktivity v tématu baterií. Seminář bude předcházet třídenní bateriový kurz. Obě akce jsou zdarma a lze se na ně přihlásit samostatně.
I v nadcházejícím letním semestru si mohou studenti Fakulty elektrotechnické a Fakulty informačních technologií rozšířit své znalosti v oblasti softwarového inženýrství během oblíbených praktických workshopů, které organizuje Centrum znalostního managementu FEL ČVUT spolu s odborníky z praxe. Celkem proběhne pět workshopů, a to vždy v pondělí od 9:00 do 15:00 v nově zrekonstruované místnosti T2:B2:39d.

Pages