Dne 27. listopadu v době od 9.00 do 14.00 hodin bude na Fakultě dopravní ČVUT probíhat on-line Den otevřených dveří. Přednášky budou zaměřeny nejen na všeobecné informace o studiu, ale i na prezentace jednotlivých studijních programů. Organizátoři také nabídnou on-line prohlídky excelentních pracovišť fakulty, nebo prezentaci studentského týmu eFDrive.
Ve dnech 30. listopadu 2020 až 4. ledna 2021 si můžete v budově ČVUT-CIIRC v přízemí prohlédnout výstavu ke 100. výročí reorganizace školy a používání názvu ČVUT „Sto let pod značkou ČVUT“. Na posterech budou představeny reprezentativní dokumenty zachycující vývoj školy i její administrativy. Výstavu připravil Archiv ČVUT.
Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT vyhlásil pod patronací rektora ČVUT doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., tradiční soutěž „O nejlepšího sportovce ČVUT“ pro rok 2020, v níž vytváří přehled výborných výkonů a umístění našich studentů a zaměstnanců na význačných sportovních soutěžích v roce 2020. Mezi ně se řadí: mistrovství světa, mistrovství Evropy, světová univerziáda, akademické mistrovství světa, juniorské ME a MS, mistrovství Evropy univerzit, reprezentace ČR, nejvyšší příčky na mistrovství ČR a v nejvyšší soutěži ČR.
V úterý 24. listopadu 2020 od 10.00 hod. pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) online den otevřených dveří. Zájemci navštíví jaderný reaktor, ale i další pracoviště a vyslechnou si řadu zajímavých přednášek. Ty průřezově představí oblasti, kterými se fakulta zabývá od aplikované matematiky přes materiálové vědy, jadernou chemii, nanočástice až po částicovou fyziku.
Jednu z největších vědecko-populárních akcí nejen v České republice, ale i v Evropě, můžete letos sledovat z pohodlí svých domovů on-line formou, a to v pátek 27. listopadu od 17.00 hodin. Během jednoho večera se tak zvládnete podívat do několika institucí, jako jsou vysoké školy, hvězdárny, science centra, sídlící v Praze, ale i Ostravě, Brně, Olomouci, Pardubicích a na dalších zajímavých místech v ČR. Se svým programem se k akci připojuje také ČVUT v Praze.
Dne 27. listopadu se uskuteční na Fakultě stavební ČVUT Den otevřených dveří. Z epidemiologických důvodů si uchazeči o studium budou moci prohlédnout fakultu virtuálně. Nahlédnout tak budete moci do prostor a pracovišť, kam byste se během kontaktní akce nepodívali.
I v letošním akademickém roce připravují jednotlivé fakulty ČVUT a Masarykův ústav vyšších studií ČVUTDny otevřených dveří. V souvislosti s epidemiologickou situací budou některé z nich on-line. Pojďte se podívat, jak je možné studovat na ČVUT.
Dne 28. listopadu proběhne virtuální Qminers Quant Hackathon 2020, který společně organizují Fakulta elektrotechnická ČVUT a startup Qminers. Soutěž je určena všem studentům a studentkám, kteří si troufají na nelehké programovací výzvy. Cílem hackathonu je využít strojové učení v algoritmickém obchodování, a porazit tak sportovního bookmakera. Výherci si mezi sebou rozdělí částku 100 000 Kč. On-line hackathon se odehraje ve dvou fázích, od 1. do 27. listopadu bude probíhat samotné testování, 28. listopadu se uskuteční finále a vyhlášení vítězů.
Od 25. září 2020 do 17. ledna 2021 se v Národopisném muzeu Národního muzea koná výstava nazvaná Kutilství: Od udělej si sám k DIY (Do It Yourself). Na ní se bude se svými inovacemi, které pomohly v boji s COVID-19, prezentovat také ČVUT.
Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen a kandidáti v jednotlivých kategoriích se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz do 30. listopadu 2020. „Školství je oblast, kterou pandemie koronaviru zasáhla velmi citelně. Současně však ukázala, že nové myšlenky, nápady a odhodlání studentů a mladých vědců mohou k řešení této bezprecedentní situace výraznou měrou přispět. Proto jsme se rozhodli i letos studenty a mladé vědce ocenit,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.