Dne 10. října proběhne před budovami Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní již tradiční Den s formulemi ČVUT. Během akce se návštěvníci dozvědí, jak týmy eFotrce Prague Formula a CTU CarTech pracovaly a jaké vavříny posbíraly v závodní sezóně 2017/2018. K vidění budou dva nejnovější monoposty. Dynamické ukázky proběhnou každou hodinu od 10.10 až do 14.10 hodin. Souběžně bude probíhat prezentace inovací a technických řešení na stáncích v Technické ulici.
Celkem tři akce připravila u příležitosti zahájení akademického roku 2018/19 Studentská unie ČVUT. Jedná se o oficiální přivítání studentů prvních ročníků Vítejte na ČVUT, hudební festival Strahov OpenAir a workshop Žij studentský život.
Ve dnech 1. až 5. října se na brněnském výstavišti uskuteční 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků.
Studentský tým Alquist pod vedením Jana Šedivého z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT se letos opět zúčastní finále soutěže The Alexa Prize. Tu již podruhé pořádá americký gigant Amazon. Stejně jako v loňském roce postoupili studenti se svým chatbotem Alquistem z prvního semifinálového místa. V soutěži mají univerzitní týmy z celého světa za úkol vytvořit nejlepší konverzační umělou inteligenci pro chytré zařízení Amazon Echo.
Od 1. srpna do 12. října se mohou tříčlenné týmy studentů středních škol hlásit do zcela nové a unikátní soutěže nazvané Energetická olympiáda. Samotná olympiáda pak bude zahájena 19. října. Soutěžící se během ní dozví důležité informace z energetiky, ať už se jedná o klasické zdroje elektrické energie, nebo o moderní technologie 21. století. Finále soutěže se uskuteční 16. listopadu v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a také v Národní technické knihovně.
Již po dvacáté prvé se český Siemens chystá oceňovat talentované studenty, vědce a pedagogy z technických a přírodovědných oborů. Mezi ty nejlepší rozdělí odměny v řádu statisíců korun. Práce do soutěže je možné zasílat až do 25. listopadu.