Zhruba 50 českých a slovenských vědců podílejících se na experimentu ATLAS v mezinárodním vědeckém středisku CERN se setká na dvoudenním pracovním setkání ATLAS CZ+SK 2019. Uskuteční se v pondělí a úterý 24 až 25. června v Praze na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Kromě prezentace dosažených výsledků a vzájemné výměny zkušeností bude jeho součástí i přednáška určená širší veřejnosti, v rámci které vědci ATLAS představí a zdůrazní roli a výsledky českých a slovenských badatelů. Přednáška pro veřejnost se uskuteční v pondělí od 8.30 hodin.
Studenti, doktorandi, vedoucí prací se mohou do 30. listopadu hlásit do 22. ročníku soutěže o Ceny Wernera von Siemense 2019.
Mimořádné přijímací řízení pro bakalářské studium vyhlásily Fakulta architektury, Fakulta elektrotechnická, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, Fakulta stavební, Fakulta biomedicínského inženýrství, Masarykův ústav vyšších studií a Fakulta strojní.
Účastníci architektonické přehlídky Young Architect Award se letos zaměří na návrh řešení nájemního bydlení. Své práce mohou do 28. června přihlašovat jak studenti, tak začínající architekti do 33 let. Stejně jako v loňském roce pokračuje spolupráce s Institutem plánování a rozvoje města Prahy (IPR Praha). ČVUT v Praze jednou z partnerských škol soutěže.