Od pondělí 20. května startuje v pražském Fóru Karlín inovační veletrh Týden inovací ČR 2019. Na něj i na doprovodné semináře mají studenti ČVUT vstup zdarma. Během akce se představí společnosti Google, Microsoft, Oracle a další.
V jarní části Robosoutěže, která se každoročně koná na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT, se tento týden opět utkají žákovské týmy z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Vysoký zájem o účast a omezená kapacita Zengerovy posluchárny v Praze na Karlově náměstí donutily pořadatele k rozdělení finále do tří dnů. Ve dnech 24., 25. a 26. dubna si tak zasoutěží 145 týmů, o téměř 50 více než vloni. Všechna tři kola finále jarní Robosoutěže jsou veřejná a jsou zváni vyučující, spolužáci a přátelé soutěžících, zástupci médií a zájemci o mobilní roboty a o studentské soutěže. Finále se uskuteční ve středu 24., ve čtvrtek 25. a v pátek 26. dubna vždy od 11.00 hodin v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí (Karlovo náměstí 13, Praha 2).
ČVUT v Praze vás zve na koncert Akademického orchestru ČVUT s názvem JEWELS OF CZECH AND WORLD MUSIC, který se bude konat 27. dubna 2019 od 19.30 hodin v Trinity College Chapel v Cambridge ve Velké Británii.
Dne 30. dubna se v prostoru Kampusu Dejvice uskuteční další ročník festivalu Lesamáj aneb technicky dejvický majáles. Studenti dejvického kampusu (VŠCHT, ČVUT, ÚOCHB, KTF UK, NTK) se i letos rozhodli uspořádat tradiční oslavy máje po svém. Při druhém ročníku Lesamáje čeká na návštěvníky nejen volba lesamájového Veličenstva a průvod, ale také hudba, divadlo, slam poetry, autorská čtení, workshopy, hry a další. Až do 22. března je možné nominovat kandidáty na Veličenstvo Lesamáje.
Účastníci architektonické přehlídky Young Architect Award se letos zaměří na návrh řešení nájemního bydlení. Své práce mohou do 28. června přihlašovat jak studenti, tak začínající architekti do 33 let. Stejně jako v loňském roce pokračuje spolupráce s Institutem plánování a rozvoje města Prahy (IPR Praha). ČVUT v Praze jednou z partnerských škol soutěže.