Oslavy budou zahájeny 24. ledna slavnostním večerem v Betlémské kapli. Součástí programu bude předání Gerstnerových medailí významným spolupracovníkům fakulty. Mezi oceněnými je například prezidentka americké univerzity UTEP Diana Natalicio, která byla v loňském roce časopisem TIME zařazena mezi 50 nejvlivnějších osobností světa, dále primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, nebo architekt Michal Postránecký. Na akci bude rovněž pokřtěna nová kniha Města buducnosti. Hudební doprovod zajistí unikátní fakultní profesorské těleso DUO PROFESSORES, složené z akordeonisty profesora Miroslava Svítka a violoncellisty profesora Ondřeje Přibyla.
České vysoké učení technické v Praze se ve dnech 23. až 25. ledna, bude opět prezentovat na XI. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018, který je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia. Veletrh se bude konat na Výstavišti PVA v Praze Letňanech, v hale 4, a pro veřejnost bude otevřen v úterý a ve středu od 8.00 do 16.00 hodin a ve čtvrtek do 15.00 hodin. Nad akcí převzal záštitu rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka.
Ve čtvrtek 1. února od 9.00 do 16.30 hodin se v budově Fakulty stavební ČVUT v Praze uskuteční třetí ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol. ČVUT v Praze, které je organizátorem tohoto ročníku, na něm představí všechny bakalářské a magisterské programy vyučované v rámci univerzity.
Jednotlivé fakulty ČVUT přichystaly pro zájemce o studium dny otevřených dveří. Během nich se zájemci o studium dozvědí vše potřebné o studijních programech, náležitostech přihlášky, přijímacím řízení a získají mnoho dalších užitečných informací. K vidění budou rovněž zajímavé exponáty, moderní laboratoře a nebude chybět možnost pohovořit si se studenty a pedagogy.
Dne 17. února 2018 proběhne od 19.00 na pražském Žofíně XII. reprezentační ples ČVUT. Akci bude moderovat Veronika Poláčková. V hlavním sále vystoupí Orchestr Ježkovy stopy Plesový orchestr pražských symfoniků, Orchestr Karla Vlacha se sólisty Annou Slováčkovou a Milanem Peroutkou a předtančení se ujme Taneční klub Astra Praha.
Na pěti fakultách proběhnou na podzim letošního roku volby nových děkanů. Harmonogramy a podrobnosti naleznete níže.