Od 25. září 2020 do 17. ledna 2021 se v Národopisném muzeu Národního muzea koná výstava nazvaná Kutilství: Od udělej si sám k DIY (Do It Yourself). Na ní se bude se svými inovacemi, které pomohly v boji s COVID-19, prezentovat také ČVUT.
Rektor ČVUT v Praze vydal k současné epidemiologické situaci dopis studentům.
V úterý 29. září 2020 začíná v 8.00 hodin ve Fóru Karlín akce Týden inovací ČR 2020. ČVUT v Praze se stalo, jako přední technická vysoká škola, akademickým partnerem akce. Letošní 5. ročník bude zahajovat rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.
Laboratoř inteligentního testování softwaru (STILL) z katedry počítačů Fakulty elektrotechnické se podílí na ideathonu "Hack the Mind. Hack the Brain. Help Us Understand", organizovaném DefSec Innovation Hub ve spolupráci s NATO, Armádou ČR a dalšími partnery včetně ČVUT v Praze. Přihlášky na akci lze podat do 10. října.
Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen a kandidáti v jednotlivých kategoriích se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz do 30. listopadu 2020. „Školství je oblast, kterou pandemie koronaviru zasáhla velmi citelně. Současně však ukázala, že nové myšlenky, nápady a odhodlání studentů a mladých vědců mohou k řešení této bezprecedentní situace výraznou měrou přispět. Proto jsme se rozhodli i letos studenty a mladé vědce ocenit,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.
Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK pořádá 24. září 2020 v Praze konferenci Challenges of Journalism in 21. Century – Automated Journalism and AI Journalism, která má za cíl reflektovat rozmach využití metod umělé inteligence (AI) v novinařině. Akce je výstupem společného projektu katedry žurnalistiky FSV UK, katedry počítačů FEL ČVUT, katedry informatiky a výpočetní techniky FAV ZČU a ČTK, který nese název “Proměna etických aspektů s nástupem žurnalistiky umělé inteligence“. Hlavním řešitelem projektu podpořeného Technologickou agenturou ČR je PhDr. Václav Moravec, Ph.D., Ph.D. (FSV UK).
Národní technické muzeum se v úterý 19. května otevřelo pro veřejnost. Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve do muzea na prohlídku 9 expozic a 6 výstav za mimořádné zlevněné vstupné. Ve vstupním sále návštěvníky uvítá výstava, která je poděkováním českým technikům za jejich reakci na koronavirovou krizi. Představeny jsou zde ventilátor, masky, respirátory a další ochranné pomůcky, které vyvinuly týmy vědců a techniků na ČVUT v Praze a Technické univerzitě v Liberci a které zachraňují životy u nás i ve světě. Výstava potrvá do 30. září 2020.
Po úspěšné konferenci CyberSec & AI Prague 2019, která vyhrála cenu AI Awards za "Událost roku", ČVUT v Praze a společnost Avast opět spojily síly, aby propojily experty z oblasti umělé inteligence (AI), strojového učení a kybernetické bezpečnosti. Letošní konference CyberSec&AI Connected 2020 (cybersecai.com) proběhne ve čtyřech světových metropolích a bude živě vysílána online. Účastníci mohou sledovat celý program a poslechnout si řečníky ze všech lokalit podle svého zájmu a časových možností. 8. října 2020 v Praze, Londýně, New Yorku a San Franciscu nabídnou řečníci jako Roger Dingledine (výzkumník a spoluzakladatel projektu Tor) a Garry Kasparov (šachový velmistr a ambasador Avast Security) vhled do využití umělé inteligence v ochraně soukromí a bezpečnosti.