ČVUT se v letošním roce ve dnech 23. až 26. října bude opět celoškolsky prezentovat na XXV. ročníku evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2018. Ten je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia a to nejen po maturitě.
Koncert k příležitosti státního svátku 17. listopadu a Mezinárodního dne studentstva se uskuteční 17. 11. od 19.30 hodin v Betlémské kapli. Na akci, konané pod záštitou rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka, vystoupí pod vedením dirigenta Jana Šrámka Komorní sbor pražských filharmoniků a Akademický orchestr ČVUT spolu se sopránem Dagmar Williams, altem Danielou Nemuthovou, tenorem Martinem Slavíkem a basem Janem Morávkem.
České vysoké učení technické v Praze se připojuje k oslavám 100. výročí založení samostatného Československa. K výročí této události připravil Archiv ČVUT samostatný přednáškový cyklus a zajímavý program chystají i jednotlivé fakulty.
Studentský tým Alquist pod vedením Jana Šedivého z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT se letos opět zúčastní finále soutěže The Alexa Prize. Tu již podruhé pořádá americký gigant Amazon. Stejně jako v loňském roce postoupili studenti se svým chatbotem Alquistem z prvního semifinálového místa. V soutěži mají univerzitní týmy z celého světa za úkol vytvořit nejlepší konverzační umělou inteligenci pro chytré zařízení Amazon Echo.
Již po dvacáté prvé se český Siemens chystá oceňovat talentované studenty, vědce a pedagogy z technických a přírodovědných oborů. Mezi ty nejlepší rozdělí odměny v řádu statisíců korun. Práce do soutěže je možné zasílat až do 25. listopadu.