CEE Hacks a Škoda Auto DigiLab ve spolupráci se studenty ČVUT a dalšími subjekty pořádají online inovační hackathon Covid Mobility Race, který si klade za cíl vyřešit výzvy, které se týkají mobility, virtuální reality, prodeje online nebo například udržování čistoty ve sdílených vozech. Celý hackathon bude probíhat od 4. do 7. června 2020 v angličtině a zúčastnit se jej mohou hackeři nebo firmy z celého světa. Účastníkem hackathonu může být kdokoliv, nejen lidé z IT oborů. Akce je otevřena i studentům středních škol.
V rámci ochranných opatření spojených s pandemií koronaviru jsou změněny termíny přijímacího řízení na jednotlivé fakulty a součásti ČVUT.
Národní technické muzeum se v úterý 19. května otevřelo pro veřejnost. Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve do muzea na prohlídku 9 expozic a 6 výstav za mimořádné zlevněné vstupné. Ve vstupním sále návštěvníky uvítá výstava, která je poděkováním českým technikům za jejich reakci na koronavirovou krizi. Představeny jsou zde ventilátor, masky, respirátory a další ochranné pomůcky, které vyvinuly týmy vědců a techniků na ČVUT v Praze a Technické univerzitě v Liberci a které zachraňují životy u nás i ve světě. Výstava potrvá do 30. září 2020.
Ve dnech 3. až 7. srpna 2020 se na stanové základně Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) v Temešváru u Orlické přehrady uskuteční druhý ročník tábora FEL_Camp. Středoškoláci za pomoci svých o něco starších kolegů již studujících FEL budou řešit různé zábavné úkoly z oblasti elektrotechniky a ICT v přírodním prostředí navozujícím extrémní situaci – hledání trosek neznámého objektu. Partnerem letošního ročníku se stává společnost TTC MARCONI, systémový integrátor a přední český dodavatel komunikačních řešení pro kritickou infrastrukturu.
Po úspěšné konferenci CyberSec & AI Prague 2019, která vyhrála cenu AI Awards za "Událost roku", ČVUT v Praze a společnost Avast opět spojily síly, aby propojily experty z oblasti umělé inteligence (AI), strojového učení a kybernetické bezpečnosti. Letošní konference CyberSec&AI Connected 2020 (cybersecai.com) proběhne ve čtyřech světových metropolích a bude živě vysílána online. Účastníci mohou sledovat celý program a poslechnout si řečníky ze všech lokalit podle svého zájmu a časových možností. 8. října 2020 v Praze, Londýně, New Yorku a San Franciscu nabídnou řečníci jako Roger Dingledine (výzkumník a spoluzakladatel projektu Tor) a Garry Kasparov (šachový velmistr a ambasador Avast Security) vhled do využití umělé inteligence v ochraně soukromí a bezpečnosti.
Některé fakulty ČVUT vyhlašují mimořádné termíny přijímacích řízení pro akademický rok 2020/21 do bakalářských studijních programů