Ve dnech 10. až 13. května se na holešovickém Výstavišti uskuteční již 24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018, na němž se jsou tradičně prezentovány i novinky z produkce Nakladatelství ČVUT.
V jarní části Robosoutěže, která právě vstupuje do svého 10. ročníku, se už tradičně utkají žáci z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT budou o vítězství bojovat Lego roboti sestavené žáky základních škol. Ve finále se utká 111 týmů, tedy o 30 více než loni. Z kapacitních důvodů se závěrečná soutěž proto musí konat ve dvou kolech, ve čtvrtek 19. a v pátek 20. dubna a to vždy od 11.00 hodin v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí.
Dne 8. května pořádají studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské osmý ročník sportovní akce Pohár děkana FJFI. Jedná se o turnaj pořádaný primárně pro studenty vysokých a středních škol, který každoročně přiláká až 500 účastníků.
V úterý 24. dubna se bude konat čtvrtý ročník štafetového běžeckého závodu Cross Campus, kterého se mohou zúčastnit všichni běžci a sympatizanti sportu z Kampusu Dejvice. Závodit mohou studenti, pedagogové i zaměstnanci všech institucí Kampusu Dejvice, tedy ČVUT, VŠCHT, NTK, ÚOCHB, KTF UK a MČ Praha 6.
Dne 2. května se v areálu Kampusu Dejvice uskuteční multižánrový festival v duchu studentské spolupráce a sounáležitosti Lesamáj. Ten pořádají studenti ČVUT, Vysoké školy chemicko-technologické, Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR a Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Pro návštěvníky bude připraven zajímavý hudební program, na kterém vystoupí například dechový show band Brass Avenue a multi-instrumentalista bez žánrových hranic Nèro Scartch. Divadelní stage přivítá inscenaci Maso krůtí a v rámci akce proběhne i slam poetry.
Do 30. dubna se mohou středoškolští studenti hlásit na unikátní letní kurz programování Introduction to Computer Science, který se bude konat ve dnech 9. až 20. července 2018 v Praze na Fakultě informačních technologií ČVUT. Tento kurz, pořádaný ve spolupráci se Stanford University, je letos jedinečným tohoto druhu v Evropě a jeho cílem je středoškoláky naučit základy programování zábavnou formou.