Mimořádné přijímací řízení pro bakalářské studium vyhlásily Fakulta elektrotechnická, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, Masarykův ústav vyšších studií a Fakulta strojní.
Ve dnech 16. až 20. září proběhnou na ČVUT v Praze dvě akce nazvané Orientation Week. Jedna bude zaměřena na studenty, kteří na ČVUT přijeli na výměnný pobyt, druhá na studenty samoplátce studující v cizojazyčných programech.
ČVUT v Praze ve spolupráci se sdružením Czechitas připravuje letos již po páté Letní školu IT pro studentky středních škol. Uskuteční se v termínu od 18. do 23. srpna na půdě ČVUT. Registrace probíhá do 31. července 2019.
Největší cyklistický závod na území Prahy Author Pražská padesátka se pojede 21. září a bude to již 21. ročník. I letos bude závod součástí prestižního seriálu Author Maraton tour. Ke každoroční účasti však závod láká svou pohodovou atmosférou. Cyklisty čeká padesátikilometrová trať, která povede z Prahy 6 na Okoř a zpět. V Kampusu Dejvice bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, závod bude letos propojen z akcí Zažít město jinak, a tak na závodníky čekají celodenní aktivity a koncerty. Na pořádání závodu ČVUT spolupracuje a k aktivní účasti se zavázal také rektor doc. Vojtěch Petráček. Ambasadorem závodu je paralympijský cyklista Jiří Ježek.
Od 9. srpna do 1. září probíhá v pražské Invalidovně výstava Architektura. Na ní si zájemci mohou prohlédnout 25 projektů postupujících do finále studentské soutěže INSPIRELI AWARDS. Jedná se o studie v kategorii „Návrh ambasády ČR v Addis Abebě v Etiopii“. Tuto speciální soutěžní kategorii vypsalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci s Fakultou stavební ČVUT v Praze, katedrou architektury, a podle vítězného návrhu by ambasáda měla skutečně vzniknout. Spolu s tím se na výstavě představuje i výběr bakalářských a diplomových prací studentů Fakulty stavební ČVUT v programu Architektura a stavitelství v tomto akademickém roce. Návštěvníci tak mají unikátní možnost seznámit se s vnímáním architektury v podání studentů – budoucích architektů.
Dne 25. října proběhne technologická konference CyberSec & AI Prague. Tu společně organizují ČVUT v Praze a společnost Avast. Akce proběhne v galerii DOX v Praze a mezi řečníky budou zastoupeni jedni z nejuznávanějších akademiků a specialistů v oblasti kybernetické bezpečnosti, umělé inteligence a strojového učení včetně výzkumníků z ČVUT. Úvodní řeč pronese rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček a vedoucí katedry počítačů Fakulty elektrotechnické prof. Michal Pěchouček.
Výstava byla připravena k 600. výročí úmrtí Václava IV. Vernisáž proběhne 11. července od 17.30 hodin ve výstavní síni Hrádku (Barborská 28) v Českém muzeu stříbra Kutná hora. Výstavu je možné navštívit až do 17. listopadu 2019.
Studenti, doktorandi, vedoucí prací se mohou do 30. listopadu hlásit do 22. ročníku soutěže o Ceny Wernera von Siemense 2019.