Jaroslav Zoula, redaktor ČT
Pohyb aut nebo lidí v okolí a dohled nad tím, jestli jsou tam, kde mají. Jedno z využití kombinace strojového zpracování obrazu v reálném čase a dron. Evropská pravidla využití těchto metod omezují, proto vývojáři z této firmy testují v Jihoafrické republice.
Je to komunitně sponzorovaná firma, která se snaží zvýšit bezpečnost v Jižní Africe, konkrétně v Captownu.
Jaroslav Zoula, redaktor ČT
Právě prevence kriminality, záchrana pohřešovaných nebo ochrana objektů by mohly být možné. Aplikace, na které vývojáři cílí, pracují také s variantou využívat větší počet malých a levných dronů, ale současně i s variantou nasadit jich celé hejno, ovšem různých typů a s různými typy senzorů tak, aby obrázek o okolní scéně byl, pokud možno, co nejlepší.
Malé drony jsou levnější a jsou bezpečnější. Takže budeme moct lítat blíž lidem.
Jaroslav Zoula, redaktor ČT
Zatím záběry vypadají takhle zrnitě, ale kontury kanceláře a postav v ní jsou jasně patrné.
V ideálním případě dron se někde automaticky proletí, zmapuje si to a v reálném čase by měl být schopen poskytnout 3D obraz orientace.
Jaroslav Zoula, redaktor ČT
Jeho prostřednictvím by pak měla dronu pomoci v pohybu i v místech bez GPS signálu. Právě díky těmto dovednostem si aktuálně připsal další triumf úspěšný dronařský tým Elektrotechnické fakulty ČVUT. Jejich stroj se na soutěži v Německu sám dokázal přemístit rozmanitým prostředím, bez signálu najít a vyzvednout balík a ten přemístit na místo určení. Jaroslav Zoula, Česká televize.