6. 6. 2024
Mezi prvními 500 nejlepšími vysokými školami se letos, stejně jako loni, umístily tři české školy. Nejlépe si v žebříčku, který sestavuje britská poradenská společnost Quacquarelli Symonds, vedla z českých zástupců Univerzita Karlova. Oproti loňskému roku si polepšila o dvě příčky a obsadila tak 246. místo. Na 408. místě následuje Masarykova univerzita v Brně, loni byla na 400. pozici. Třetí skončilo České vysoké učení technické v Praze, které si oproti loňskému roku polepšilo o 34 příček, letos skončilo na 420. místě.

Žebříček World University Rankings letos hodnotil přes 1500 škol, z toho 16 z Česka. V čele celosvětového žebříčku se letos opět umístil Massachusettský technologický institut, který vede pořadí už 13. rok po sobě. Druhou příčku obsadila Královská univerzita v Londýně, která byla loni šestá. Na třetím místě se stejně jako loni umístila Oxfordská univerzita, Harvardova univerzita skončila čtvrtá. Loni druhá Cambridgeská univerzita skončila letos na pátém místě.

aktualne.cz