14. 5. 2024
Lidé si budou moci v sobotu poprvé prohlédnout kapli Božího hrobu na Zderaze, která se nachází v areálu Českého vysokého učení technického ( ČVUT ) v Praze. Stane se tak při festivalu Open House Praha.

Fakulta elektrotechnická představí mimo jiné mobilní aplikaci, 3D model ve virtuální realitě či haptický model pro nevidomé pro bohatší zážitek z prohlídky. Zájemcům nabídne také prohlídku laboratoře vysokých napětí v Dejvicích. Univerzita o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Barokní kaple Jana Blažeje Santiniho Aichela se nachází v prostoru zadního dvora přístupného jen zaměstnancům fakulty. "Festival Open House Praha je vůbec první příležitostí, kdy si ji může prohlédnout veřejnost, a to včetně nahlédnutí do interiéru kaple. Ta je v současné době prázdná, budeme připravovat její rekonstrukci. Máme v úmyslu dílo významného architekta i nadále zpřístupňovat při vhodných příležitostech," řekl děkan fakulty Petr Páta.

radio.cz