12. 2. 2024
České vysoké učení technické v Praze nabídne studentům více stáží. V bezpečnostních sborech. Dnes vedení ČVUT podepsalo memorandum o spolupráci s Policií České republiky. Podobný dokument uzavřelo loni s armádou České republiky.

Rektor univerzity Vojtěch Petráček vidí uplatnění akademiků a absolventů třeba při stavbě národního datového úložiště, který buduje a spravuje policie.

Vojtěch Petráček: "Já bych zmínil dva příklady, jedním z nich je aplikace našich IT technologií do toho systému analytického a bezpečného skladu, který policie buduje. A potom možná dobrým příkladem by mohlo být to, že pro vojáky vyvíjíme vlastně telemetrické systémy, které hlídají zdraví těch bojovníků tak, aby se dalo online zjišťovat, jak se jim daří."

V minulosti ČVUT spolupracovalo s policií na projektech v oblasti kriminalistických analýz anebo ochrany zdraví.

Český rozhlas - Odpolední vysílání