29. 6. 2023
Studenti Fakulty dopravní a Fakulty elektrotechnické ČVUT vyvinou pro Aero Vodochody program pro vyhodnocování bezpečnosti a spolehlivosti letounů. Poslouží pro stroje L-39NG i jejich předchůdce L-39.

Prezident Aera Viktor Sotona a děkan Fakulty dopravní ČVUT Ondřej Přibyl podepsali smlouvu, podle které experti z obou fakult vytvoří software pro sběr a vyhodnocování provozních dat z elektronických karet poruch nových i modernizovaných letounů. "Dosud jsme spolupracovali se studenty z Ústavu letecké dopravy FD ČVUT, kteří v rámci odborné praxe zkoumali bezpečnost a spolehlivost systémů našeho letounu L-39NG. Nyní jsme spolupráci prohloubili a uzavřeli smlouvu o dílo na vývoj softwaru, který bude přímo data ohledně bezpečnosti a spolehlivosti letounů sbírat a vyhodnocovat," uvedl Sotona. Pracovníci vývojového centra tak budou moci rychleji a efektivněji analyzovat, předpokládat a nastavovat parametry bezpečnosti a spolehlivosti.

Náš region