10. 10. 2021
Za poslední roky v areálu vysokých škol přibyla řada mimořádných staveb – NTK – Národní technická knihovna, nová budova Fakulta stavební ČVUT v Praze, nová budova ÚOCHB nebo budova Českého ústavu robotiky a kybernetiky CIIRC. Přestože je cena, určena Praze 6, vnímáme ji jako poděkování a ocenění všem institucím, které dlouhodobě v kampusu příkladně spolupracují na jeho rozvoji, a to mimo jiné na základě společného memoranda, řekla Eva Smutná, radní Prahy 6 pro strategický rozvoj, která cenu převzala.

Minulý týden byly ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně předány Ceny Opera Civitatem 2021 v rámci bilančního projektu Naše město 1991–2021. Tato cena se uděluje městům, která v uplynulých 30 letech realizovala nejkvalitnější a nejprospěšnější soubory veřejných staveb ku prospěchu jejich občanů a návštěvníků.

Cenu primátora hl. města Prahy Opera Civitatem za podporu výstavby a revitalizace budov, vnitřních i veřejných prostorů v Kampus Dejvice obdržela Praha 6.

Za poslední roky v areálu vysokých škol přibyla řada mimořádných staveb – NTK – Národní technická knihovna, nová budova Fakulta stavební ČVUT v Prazenová budova ÚOCHB nebo budova Českého ústavu robotiky a kybernetiky CIIRC.

Zdroj:
prazskypatriot.cz