Datum zveřejnění: 
10. 10. 2021
Miroslav Košek studoval na Letecké vojenské akademii, později na ČVUT a sloužil u útvarů Československého letectva. Po roce 1968 byl propuštěn pro politickou nespolehlivost. Po roce 1989 přijal nabídku reaktivace na Generálním štábu naší armády a v roce 1992 - 1993 zastával funkci jako Alternátní člen v mírové operaci DKNS (dozorčí komise nezúčastněných států) a zástupce vedoucího československé mise v Panmundžomu v Koreji. Pplk. v.v. Josef Falář se po ustavení mírové mise UNPROFOR v roce 1991 stal jedním z vojenských psychologů vyšetřujících ve Výcvikové základně mírových sil OSN v Českém Krumlově uchazeče o službu v jednotkách OSN.

Při příležitosti jubilejních narozenin přijal primátor Liberce Jaroslav Zámečník na radnici válečné veterány spolu s předsedou Liberecké krajské organizace Sdružení válečných veteránů ČR pplk. Karlem Krátkým. Plk. Miroslav Košek oslavil v září 90 let a pplk. Josef Falář zanedlouho oslaví 85 let. Primátor oběma válečným veteránům k životnímu jubileu poblahopřál.

Plk. v.v. Miroslav Košek studoval na Letecké vojenské akademii, později na ČVUT a sloužil u útvarů Československého letectva. Po roce 1968 byl propuštěn pro politickou nespolehlivost. Po roce 1989 přijal nabídku reaktivace na Generálním štábu naší armády a v roce 1992 - 1993 zastával funkci jako Alternátní člen v mírové operaci DKNS (dozorčí komise nezúčastněných států) a zástupce vedoucího československé mise v Panmundžomu v Koreji.

Pplk. v.v. Josef Falář se po ustavení mírové mise UNPROFOR v roce 1991 stal jedním z vojenských psychologů vyšetřujících ve Výcvikové základně mírových sil OSN v Českém Krumlově uchazeče o službu v jednotkách OSN. Od března 1992 na území bývalé Jugoslávie působil československý prapor, který byl v dubnu 1993 vystřídán českým praporem. Josef Falář strávil jako psycholog českého praporu na území oficiálně neuznané Republiky Srbská Krajina celý rok.

www.liberec.cz
 

Zdroj: 
genus.cz