1. 7. 2020

Útulna s názvem Komen byla nominována na Českou cenu za architekturu. Stavba je jedinou studentskou stavbou v soutěži. Jedná se o jednoduchý přístřešek, který slouží v Krkonoších jako útočiště pro turisty před nepřízní počasí. Inspirací pro tvar bylo umístění nedaleko Balvanového vodopádu na Bílém Labi, do kterého byl ještě nedávno vklíněn velký kámen. Nepravidelná, ale kompaktní struktura útulny vytváří pocit bezpečí a úkrytu, světlé dřevo v interiéru kontrastuje s plechovým opláštěním a vytváří příjemný pocit i v případě špatného počasí. Stavba byla součástí projektu spolupráce studentů ČVUT se Správou Krkonošského národního parku, jejímž výsledkem bylo celkem 6 útulen (Atuln, Jenga, Komen, Oko, Silo, Stan). Od podzimu 2019 se útulny postupně instalují na různých místech v Krkonoších. Vítězové nejlepší stavby a ostatní finalisté budou vyhlášeni v listopadu.

Metro - MET