Datum zveřejnění: 
4. 11. 2019

Fakulta architektury ČVUT vás srdečně zve na přednášku Ivany a Jana Bendových, česko-kanadských architektů a urbanistů s rozsáhlou globální profesní zkušeností. V přednášce s názvem Image of the City: From Research to Design to Build představí výzkum prostorové struktury města Mostu, který zpracovávali v 70. letech a ze kterého následujících 40 let čerpali ve své mezinárodní architektonické a urbanistické tvorbě.

Benda Architects (CAN) www.benda-arch.com

Přednáška se koná v pondělí 4. listopadu 2019 v 18.00 hodin v přednáškové síni 155 Gočár, Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 Dejvice. Bude v anglickém jazyce, vstup je zdarma a bezbariérový. Od 17.30 hodin jste zváni do předsálí na welcome drink.

Vystoupení Bendových bude první ze čtyř "listopadových promluv", které na FA ČVUT již pátým rokem přivádí významné zahraniční architekty, urbanisty a krajinářské architekty. Děje se tak v rámci přednáškového cyklu November Talks, který od roku 2006 podporuje nadace Sto Foundation na evropských školách architektury. Letos se konají v Londýně, Paříži, Benátkách, Stuttgartu a Štýrském Hradci. V Praze mají podtitul "Transformace: proměny hranic profesí v proměňujícím se světě".

Zdroj: 
archiweb.cz