18. 10. 2019

Statutární město Liberec chce zažádat o dotaci ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) na modernizaci skokanských můstků v areálu Ještěd. Finančně by se do projektu obnovy zapojil ze čtvrtiny i Liberecký kraj. Celkové náklady včetně plánované dotace ze státu by měly vyjít na 30 milionů korun.

„Liberecký kraj je ochoten se na modernizaci můstků podílet finančně. Svaz lyžařů by na Ještědu rád uspořádal Světový pohár v roce 2021 a už příští rok v únoru by zde měl proběhnout závod FIS Cupu. Byla by proto škoda, kdyby skokanský areál postupně chátral,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Cílem modernizace je zvýšit bezpečnost užívání skokanských můstků instalací větrných bariér a zefektivnit zimní provoz vybudováním nové ledové nájezdové stopy. Vše by mnělo být dokončené během příštího roku.

Struktura financování projektu by pak byla po schválení příslušnými krajskými a městskými orgány následující:

ze státního rozpočtu z kapitoly MŠMT (15 milionů korun)

z rozpočtu statutárního města Liberec (7,5 milionu korun)

z rozpočtu Libereckého kraje (7,5 milionu korun)

Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT v Praze.

nasepojizeri.cz