Datum zveřejnění: 
16. 10. 2019

Ze studentského nápadu a po třech letech vývoje a testování vznikla společně se studenty pražské ČVUT unikátní webová aplikace Wowee. Ta využívá princip crowdfundingu mezi přáteli, rodinou nebo třeba kolegy, kteří se přes jednoduchou online aplikaci mohou skládat na smysluplné dárky.

Nápad založit online platformu, která lidem pomáhá se složit na dárek přátelům nebo rodině i ve velkém počtu, vznikl přibližně před pěti lety. Na vývoji aplikace se v rámci výuky podíleli také studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.

„Už při studiu mě inspirovala základní lidská potřeba dělat blízkým radost. Aplikace Wowee umožňuje se snadno složit na malá i velká přání a dárky také ve větších skupinách a kolektivech. Když víte, že váš kolega touží vidět africkou divočinu, ale nemůže si to dovolit, není nic snazšího, než propojit ostatní kolegy a další kamarády právě prostřednictvím aplikace,“ říká Michal Maněna, zakladatel Wowee a doplňuje:

„Aplikaci pomáhali vyvíjet a testovat studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Některé studenty aplikace inspirovala v jejich bakalářských pracích,” doplňuje Michal Maněna.

ČVUT v Praze usiluje o zapojení studentů do praxe již během studia. „Snažíme se maximálně podporovat zapojení studentů do reálných projektů, díky kterým mohou získat cenné zkušenosti. Ty mohou využít například v další pracovní kariéře po studiu,“ vysvětluje doc. Ing. Pavel Kordík, Ph.D., proděkan ČVUT v Praze pro spolupráci s průmyslem.

Český startup Wowee ladí nový web, testuje aplikaci a má už první příjmy ze spolupráce s českými e-shopy. Používání aplikace je pro uživatele zdarma. Všechny vybrané peníze z konkrétní sbírky náleží obdarovanému, i když se nevybere cílová částka sbírky. Jak Wowee funguje, mohou uživatelé zjistit na webu http://www.wowee.cz.

Zajímavosti o Wowee:

– celkem se na vývoji podílelo přes 50 studentů a odborníků

– při vývoji aplikace vzniklo několik bakalářských prací

– do vývoje se zapojili Češi, Slováci, Ukrajinci, Rusové, Vietnamec a Srb

– vývoj aplikace zabral přibližně 10 000 hodin práce

– studenti ČVUT v Praze se na vývoji aplikace podílejí do současnosti

O Wowee

Aplikace Wowee propojuje všechny, kteří chtějí plnit přání svých blízkých. Stačí se zdarma registrovat v aplikaci prostřednictvím Facebook profilu nebo e-mailu, založit přání a pak jen oslovit ostatní, aby ti s tím pomohli.

Pomocí Wowee můžeš oslovit blízké, aby se složili na tvůj smysluplný dárek,  nebo sám můžeš udělat radost svým blízkým společně s dalšími přáteli. Wowee je webová aplikace, která lidem umožňuje se snadno složit na velká i malá přání kamarádů, rodiny nebo třeba kolegů.

Zdroj: 
feedit.cz