20. 8. 2019

Studenti přivezli medaile

Zlatou a stříbrnou medaili přivezly české týmy, které zúčastnily mezinárodního závodu studentských formulí Formula Student Czech Republic, jenž se konal minulý víkend na polygonu u Autodromu Most. První místo v kategorii spalovacích formulí získal tým CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT v Praze. Formule eForce FEE Prague Formula s elektrickým pohonem z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze si dojela pro druhé místo v kategorii Formula Student Electric. Ve všech dynamických disciplínách se týmu podařilo dosáhnout na stupně vítězů: v disciplíně Skidpad, AutoX a Endurance tým vybojoval druhé místo. Navíc byla formule eForce nejlépe akcelerujícím vozem – na trati zrychlila na sto kilometrů v hodině za 3,59 sekundy.

Lidové noviny