17. 7. 2019

Koordinace testování takzvaných autonomních vozidel, tedy aut bez řidiče, přejde v Ústí nad Labem z města na kraj. Dohodli se na tom představitelé obou samospráv. Spolupracovat s nimi bude ústecká univerzita, dopravní fakulta ČVUT a Inovační centrum Ústeckého kraje. Do této spolupráce město vloží studii testování autonomních aut za zhruba 2 000 000 Kč. Další závazky města popsal primátor Petr Nedvědický z hnutí ANO.

Petr NEDVĚDICKÝ, primátor Ústí nad Labem /ANO/

Město do toho vloží ten malý okruh, který z té studie vychází, a provede nezbytné úpravy stavební, to znamená ty značky, podřezání stromů a úpravy obrubníků, kde to bude potřeba, na svoje náklady tak, aby mohlo být to testování spuštěno.

František JANAČÍK, moderátor

Takzvaný malý okruh pro testování autonomních aut povede podle primátora Nedvědického ze Severní Terasy Bělehradskou ulicí do centra města. Kdy by se na něm mohla první auta bez řidiče objevit, zatím není jasné.

ČRo