15. 7. 2019

Počerady - Elektrárnu Počerady si během uplynulého půlroku prohlédlo 218 lidí. Popětadvacáté například do ní zavítali studenti ČVUT v Praze na svou týdenní praxi. Dalšími vysokoškoláky byli posluchači přírodověděcké fakulty Univerzity Karlovy a Vysoké školy báňské v Ostravě. Středoškoláci byli z gymnázií v Žatci a Lovosicích. Zahraniční návštěvníci pocházeli z Turecka. Poměrně raritou se stala návštěva majitelů „hadráků“, kteří si vyjeli na exkurzi do Počerad v rámci svého celostátního setkání velorexů. Stranou prohlídek nezůstal ani Paroplynový cyklus Počerady Skupiny ČEZ. V rámci osmi exkurzí se s technologií a provozem jedné parní a dvou plynových turbín seznámilo 170 návštěvníků. Ti se rekrutovali z vysokoškoláků ČVUT v Praze, středoškoláků ze žateckého gymnázia a dále ze společnosti Siemens, ČEPS a Škoda Praha.

Žatecký a lounský deník - (otys)