3. 7. 2019

O čem je kniha Roboty a robotizované výrobní technologie?
Prezentovaná monografie je systematickým souborem výsledků a aplikací dlouholetých zkušeností získaných při vědecké práci na poli robotiky, robotických výrobních systémů a technologií akademických a vědeckých pracovníků z Ústavu výrobních strojů, systémů a robotiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Text rovněž obsahuje významné výsledky dalších důležitých vysokoškolských robotických pracovišť, jakým je v České republice Ústav výrobních strojů a zařízení na Fakultě strojní Českého vysokého učení technického v Praze, na Slovensku Strojní fakulty Technické univerzity v Košicích a Strojní fakulty Slovenské vysoké školy technické v Bratislavě. Práce katedry robotiky Fakulty strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě jsou prezentovány v textu jedním ze spoluautorů teto publikace (L. Kárník); v teorii hydraulických servosystemů průmyslových robotů jsou citovány pasáže ze skript Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci.

cbdb.cz