21. 6. 2019

Odkaz na originál

Další ročník letní školy robotiky se koná od 9. do 12. července 2019 (úterý až pátek) na Fakultě strojní ČVUT v Praze, Technická 4, v klubu Rýsovna (místnost 534, 5. patro bloku A2). Je určena studentům předposledních ročníků středních průmyslových škol a gymnázií, ale i dalším mladým zájemcům, kteří chtějí zkusit řídit robot. Naučí se základy programování a ovládání robotů. Žádné předchozí znalosti elektroniky ani programování nejsou nutné. Organizátorem je doc. Ing. Martin Novák, Ph. D. (Martin. Novak@fs.cvut.cz).

Předmětem výuky jsou základy programování mikropočítačů Arduino, práce se vstupy a výstupy, ovládání servomotorků, zobrazování informací na displeji a komunikace s PC. Účastníci se naučí ovládat zvolený mechanismus, např. autíčko nebo chodící robot. Na závěr vyřeší pod dohledem zkušených pedagogů vlastní projekt. Na programu jsou také odpolední exkurze v laboratořích fakulty strojní. Účast je bezplatná.

Automa