24. 5. 2019

Ve dnech 6. až 9. srpna se na stanové základně Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) v Temešváru u Orlické přehrady uskuteční první ročník tábora FEL_Camp.

Středoškoláci za pomoci svých o něco starších kolegů již studujících FEL budou řešit různé zábavné úkoly z oblasti elektrotechniky a ICT v přírodním prostředí navozujícím extrémní situaci – ztroskotání v přírodě. Tábor bude zakončen vystavením certifikátu o schopnosti přežít v postapokalyptické době a přestát náročné studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Organizátoři akce si připravili pro účastníky strhující příběh, kopírující možnou katastrofu.

Příběh začíná takto:

„Mayday! CA123 Mayday! Musíme nouzově přistát. Mayday! CA123 Mayday! Letadlo nelze… motor … poloha…“
„Zachytili jsme nouzové volání letu CA123 směřujícího z Madridu zpět do České republiky. Na palubě letadla se vrací několikačlenný vědecký tým ČVUT, který na konferenci v Madridu oznámil převratné objevy v oblasti uchování energie a nízko příkonové datové komunikace. Na palubě se nacházejí i cenné vzorky…“

tretivek.cz