20. 5. 2019

EVROPSKÉ VYSOKÉ ŠKOLY SPOJUJÍ SVE SÍLY

Celkem sedm univerzit se spojilo do aliance nazvané EuroTech. Jejími členy jsou České vysoké učení technické v Praze, Technická univerzita v Dánsku, École Polytechnique ve Francii, Technion v Izraeli, eindhovenská Technologická univerzita v Nizozemsku, Technická univerzita v Mnichově a talinská Technologická univerzita v Estonsku.
Aliance si vytyčila za cíl propojit technické vzdělávání napříč Evropou, přispět ke konkurenceschopnosti Evropy a chránit evropské univerzitní hodnoty. S tímto zaměřením byl dnes předložen návrh na pilotní program Erasmus+/European Universities pod vedením Technické univerzity v Mnichově.
Dlouhodobou vizí této nové univerzitní sítě je stát se přední evropskou platformou pro vzdělávání v technických oborech. "Chceme společně inovovat studijní programy v rovině vědy a výzkumu tak, aby jejich absolventi byli schopni reagovat na měnící se potřeby společnosti," řekl prof. Zbyněk Škvor, prorektor pro vědu, tvůrčí činnost a doktorské studium ČVUT v Praze.

21. století