16. 5. 2019

Michal KUBAL, moderátor
Udělat z Prahy světově významné centrum vývoje umělé inteligence, přilákat zahraniční experty a dostat české hlavní město na úroveň Montrealu nebo Londýna. To jsou cíle iniciativy, kterou dnes spustili hlavní město, Univerzita Karlova, ČVUT a Akademie věd. Do pěti let chtějí třeba v oboru vytvořit 5000 pracovních míst.

Michal PĚCHOUČEK, spoluzakladatel iniciativy prg.ai
Vidíme dneska ty opravdu úspěšné /nesrozumitelné/, které jsou v Severní Americe, Británii, v Evropě, jsou ty, které přitahují ten vzdělaný talent z ostatních zemí světa.

Michal KUBAL, moderátor
Praha a ostatní partneři chtějí více podporovat vzdělávání v oboru, zapojení průmyslu i nově vznikajících malých firem. Umělá inteligence přitom podle nich zasahuje mnohem širší škálu odvětví, než jsou jen ta technická.

Eva ZAŽÍMALOVÁ, předsedkyně Akademie věd ČR
Třeba sociologie, ta určitě má k tomu co říct, určitě k tomu má co říct třeba náš Ústav státu a práva nebo obecně právnické fakulty. (...) Když robot něco provede, tak kdo za to vlastně odpovídá a kdo bude hradit ty škody?

ČT 1