2. 4. 2019

Vinařice - Výstava v Hornickém skanzenu Mayrau s názvem Krajina mého srdce byla zahájena v uplynulých dnech a představuje práce studentů krajinářské architektury FA ČVUT v Praze z Vojtěšské hutě.

Je možné objevovat v zašlé slávě industriálního území půvab a hodnotu? Dají se prázdné zásobníky na rudu v území Vojtěšské huti naplnit novým významem? Pojďte se na relikty kladenské průmyslové krajiny podívat očima studentů prvního semestru oboru krajinářská architektura na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kteří s fantazií i nadsázkou, inspirováni landscape festivaly i trvalými transformacemi brownfieldů ve světě, interpretovali krajiny svého srdce právě v prostoru nevyužívaných rudných zásobníků.

Výstava potrvá do 30. dubna.

Autor:
Kateřina Nič Husárová