22. 3. 2019

Studenti Fakulty architektury ČVUT si v minulém semestru vyzkoušeli na vlastní kůži, jak své vize převést do reality. Pod vedením pedagogů ze čtyř školních ateliérů pracovalo šest týmů na šesti projektech výletních útulen. Ty mohly vzniknout nejen díky podpoře školy, ale také investora – Správy Krkonošského národního parku, kam budou po skončení výstavy před budovou FA drobné objekty umístěny. Naučit se realizovat nápad je asi nejvýstižnějším popisem snažení studentů i pedagogů. Nejde však jen o nápad, ale také o prověření jeho síly a reálnosti od začátku až do konce, od první čáry na papíře po poslední zašroubovaný vrut. Při stavbě byly přetaveny všechny představitelné vlastnosti a schopnosti budoucích architektů. Výsledkem jejich úsilí je nyní šest naprosto vzájemně odlišných staveb, které byly vybrány ze třiceti návrhů.

ASB