8. 3. 2019

V akademickém roce 2018/2019 bylo v rámci fakultního kola soutěže "Vynikající diplomová práce v oboru ocelové konstrukce," oceněno celkem 9 diplomantů ze stavebních fakult ČVUT Praha, VUT Brno a VŠB-TU Ostrava. Všichni výherci postupují do celostátního kola soutěže, ve kterém členové výkonného výboru České asociace ocelových konstrukcí zvolí jednoho celkového vítěze.
V již vyhodnoceném fakultním kole byly z každé zmiňované stavební fakulty vybrány 3 nejlepší diplomové práce, jejichž autoři získali Čestné uznání za vynikající diplomovou práci, finanční dar ve výši 1 000 Kč a celoroční předplatné odborného časopisu KONSTRUKCE. Všech 9 prací postoupilo do celostátního kola soutěže, kde jedné z nich bude udělen titul Vynikající diplomová práce, s nímž se pojí finanční dar ve výši 5 000 Kč a pozvání na výroční konferenci ČAOK (7. 11. 2019 v hotelu Lions v Nesuchyni).
Letošní výsledky soutěže – čestné uznání za vynikající diplomovou práci v oboru ocelové konstrukce: ČVUT Praha - Ing. Filip Kramoliš – Železniční mosty
s extrémně stlačenou stavební výškou - Ing. Jan Vesecký – Vzpěrná únosnost
styčníkových plechů - Ing. Jaroslav Kučera – Parametrické
modely požáru pro EN 1991-1-2:2021 VUT Brno - Ing. Ondřej Ceh – Průmyslová hala
s administrativním objektem - Ing. Michal Uher – Návrh železničního obloukového mostu přes silnici I/33 - Ing. Veronika Vraňanová – Návrh ocelobetonové obloukové lávky přes řeku Svratku VŠB-TU Ostrava - Ing. Ondrej Kvašňovský – Návrh ocelové nosné konstrukce obloukového silničního mostu - Ing. Adam Olbrecht – Návrh silničního mostu se spřaženou ocelobetonovou příčníkovou mostovkou - Ing. Dávid Krišťak – Ocelové konstrukce s modulárním kontejnerovým systémem Jménem ČAOK bych chtěl všem oceněným diplomantům poblahopřát a popřát jim hodně úspěchů v jejich dalším studijním i pracovním životě.

Autor:
Ing. Marek Janda