20. 2. 2019

Jana UTTENDORFSKÁ, moderátorka
Studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze můžou nově využívat laboratoř otevřených dat. Díky ní mají k dispozici údaje z veřejných rejstříků, například zveřejněné faktury ministerstev. Studenti je mimo jiné budou moci používat třeba pro své ročníkové a závěrečné práce.

Pavel KORDÍK, proděkan Fakulty informačních technologií
Ten student nemusí od začátku dělat věci ,jako že by vytěžoval data z webu složitým způsobem, ale tady tento krok vlastně my uděláme za něj.

Vojtěch KOVAL, redaktor
Popisuje hlavní výhodu laboratoře proděkan Fakulty informačních technologií Pavel Kordík. Studenti už teď mají k dispozici třeba data z pražské příměstské autobusové dopravy. Jejich možné využití přibližuje Marek Sušický ze společnosti Profinit, průmyslového partnera OpenDataLab.

Marek SUŠICKÝ, společnost Profinit
Naším hlavním cílem je to, aby občané hlavního města Prahy v blízké budoucnosti viděli aktuální zpoždění jejich linek, chodili na zastávku včas.

Vojtěch KOVAL, redaktor
A takovou aplikaci by mohli vyvinout právě studenti Fakulty informačních technologií třeba jako svoji ročníkovou práci. Vojtěch Koval, Radiožurnál.

Radiožurnál