13. 2. 2019

Studenti architektury ČVUT představili své útulny – tedy přístřešky pro 5 až 12 lidí, které nabídnou útočiště turistům během náhlé změny počasí.

Nyní jsou stavby vystaveny před budovou školy, ještě na jaře by se ale měly přestěhovat do Krkonoš.
Mladí architekti je v rámci výuky nejen navrhli, ale i postavili – z materiálů zvolili převážně hliník a dřevo.

Studenti tvořili útulny celý semestr, po vypracování návrhu je také sami stavěli – některé práce zvládli sami, na něco potřebovali pomoc odborníků. Ještě letos na jaře se všech šest útulen přesune do Krkonošského národního parku, každá byla navržena na konkrétní místo, některé budou sloužit i jako rozcestník nebo malá rozhledna.
Krkonošský národní park také poskytl finance na jejich realizaci.

Loni počátkem roku vystavovali studenti architektury před školou své lávky pro Krkonošský národní park, které sami navrhli a vlastními silami postavili.
Lávek bylo celkem pět, po výstavě byly rozebrané převezeny a instalovány v Krkonoších v oblasti Špindlerova Mlýna, Malé Úpy a Pece pod Sněžkou.
Do projektu se tehdy zapojilo třicet studentů.

nasregion.cz