15. 1. 2019

Datum: 15. 1. 2019 - 26. 1. 2019
Pořadatel: FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6
Facebook: Událost

Fabrika je vernisáž všech ateliérových projektů odevzdaných za zimní semestr na Fakultě architektury ČVUT. Jedná se o největší akci svého druhu v republice, vystaveno je více než 1000 studentských prací ze všech studijních oborů - architektura a urbanismus, krajinářská architektura a design.

Nenechte si ujít příležitost seznámit se nejen s projekty, které na FA ČVUT vznikají, ale i s prostředím, kde budoucí architekti a designéři pracují.

Celkem 56 ateliérů na sedmi podlažích představuje výsledky semestrální práce studentů studijních oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Jednotlivá zadání jsou zveřejněna na zdi události.

Design

Ateliér Jaroš / 4. patro

výstavní systém pro celou fakultu
ramínko, případně němého sluhu jako formu ramínka s přidanou funkční hodnotou
specializované nože pro různé profese podle vlastní preference (od elektrikáře po chirurga)

Ateliér Streit / 4. patro

porcelán – objímka na žárovku (možné rozvinout do lustru, či opakovaného navazujícího dílu)
městský mobiliář – zastávka MHD

Ateliér Tvarůžek / 5. patro

ve spolupráci s firmou Lucy Clay Tools redukovač tvaru polymerové hmoty
ergonomický návrh ručního nářadí nebo plastový obal na prací prostředek
tvarová forma topenářské techniky - radiátoru, kotle atp.
ve spolupráci s firmou WBTCB návrh automatu na rozměňování kryptoměny Bitcoinmat

Ateliér Fišer / 5. patro

výstavní systém pro celou fakultu
spolupráce se studenty architektury a krajinářské architektury na zadání Flora Olomouc

Ateliér Karel / 5. patro

blackout
světlo jako fenomén

Základy designu / modelovna a 4. patro – klauzurní práce 1. ročníku

Architektura

Architektura a urbanismus

2. podlaží: 1. ročník
5. – 7. podlaží: 2. – 5. ročník

Krajinářská architektura

2. podlaží: 1. ročník
6. podlaží: 2. – 5. ročník

Vernisáž

Akce je zdarma a přístupná veřejnosti, zahájení je 17. ledna 2019 v 18 hodin v atriu FA ČVUT. Samostatná vernisáž útulen do Krkonoš je již v 11 hodin před budovou fakulty. V ateliérech budou přítomni studenti i vedoucí ateliérů. V přízemí bude posezení s občerstvením.

Fabriku pořádá FA ČVUT a Spolek posluchačů architektury SPA.

KDY: 15. – 26.1.2019
KDE: Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice