7. 1. 2019

Útulny do Krkonoš

Ve čtvrtek 17. ledna v 11:00 hodin jste srdečně zváni na nádvoří Fakulty architektury ČVUT, kde vám studenti a pedagogové FA ČVUT představí útulny do Krkonoš, na jejichž návrzích a realizaci pracovali v zimním semestru.

Je to již druhá spolupráce Ústavu navrhování II FA ČVUT a Správy Krkonošského národního parku, jejímž výsledkem nejsou pouhé návrhy, ale rovnou hotové originální stavby. V Krkonoších slouží útulny na křížení pěších tras jako nouzová přístřeší, není jich ale dost a některé již dosluhují.

Projekt začal v říjnu 2018, kdy vedoucí ateliérů společně se zástupci Správy KRNAP vybrali z celkem 29 studentských návrhů 6 útulen, které se postaví. Studenti pracují v 6 skupinách, po dvou týmech mají ateliéry Hlaváček a Mádr a po jednom týmu ateliér Kordovský a Seho.

Aktuální dění můžete sledovat v průběhu ateliérového týdne (7. – 14. 1. 2019) přímo na stavbě před fakultou a na sociálních sítích ateliérových týmů:

stavbaweb.dumabyt.cz