28. 11. 2018

Společnost Huawei katedře telekomunikační techniky na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze předala laboratoř Safe City Lab, ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s moderními komunikačními technologiemi pro zajišťování bezpečnosti ve městech. Systém Safe City využívá nejnovější technologie ke zvýšení efektivity práce bezpečnostních složek, které dohlížejí na bezpečnost v ulicích. Používá jej řada zemí světa a například v africké Keni byl systém jedním z faktorů, které přispěly ke snížení kriminality o 40 procent. V laboratoři Safe City Lab lze demonstrovat reálné použití systému. Systém Safe City Lab tvoří soustava pracovních stanic, serverů a dispečerský terminál v čele s projekční plochou, na které obsluha sleduje dění na místech sledovaných kamerami. Systém dále tvoří lokální LTE síť doplněná o mobilní LTE terminály (vysílačky) umožňující komunikaci bezpečnostních složek, přenos zvuku i obrazu z mobilních terminálů a kamer do dispečerského centra i mezi uživateli navzájem.
Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) využila nabídku společnosti Huawei, která znamenala možnost získat pro studenty vybavení současnými špičkovými technologiemi používanými v mobilních sítích na českém i světovém trhu. Hlavním přínosem Safe City Lab pro studenty je možnost praktického seznámení s ICT řešením v současných mobilních sítích. Studenti si vyzkouší jejich fungování a správu, a v prostorách své školy tak zblízka nahlédnou do zákulisí špičkového technologického vývoje. Tato laboratoř je unikátní v rámci celé České republiky.

T+T Technika a trh