21. 11. 2018

Do finále prvního ročníku Energetické olympiády, které se uskutečnilo na Českém vysokém učení technickém v Praze, postoupilo 29 z 310 přihlášených středoškolských družstev.
Na první příčce se v závěrečném kole umístil tým ve složení Jakub Jelínek, David Klement a Josef Polášek z pražského Gymnázia Nad Alejí, který představil vlastní koncept používání elektromobilů.
Druhá nejlépe hodnocená prezentace se týkala automatizované kontroly vysokonapěťového vedení připravená týmem pražského Mensa gymnázia. Na bronzové příčce se umístilo družstvo složené ze studentů středních škol ze Znojma, kteří se věnovali využití odpadu v energetice České republiky.
Vítězové, pokud budou chtít, mohou bez přijímacích zkoušek nastoupit na Fakultu elektrotechnickou ČVUT.

Lidové noviny