12. 11. 2018

Společnost Porsche Engineering, která je stoprocentní dceřinou společností výrobce sportovních vozů Porsche, v Ostravě otevírá nové výzkumné a vývojové centrum. Po Praze půjde o druhou lokalitu v Česku, kde se budou odborníci zaměřovat na automobilové trendy, mezi které patří elektromobilita, autonomní technologie a chytrá mobilita.

Nová pobočka Porsche Engineering v Ostravě už zaměstnává jednadvacet lidí, do konce roku 2020 jich má být až padesát. Pracovní místa jsou určena pro inženýry z Česka a okolních zemí. Pro umístění centra slavné automobilky do Ostravy hovoří fakt, že se v této lokalitě a blízkém okolí nachází několika technických univerzit. Že to ohledně spolupráce s akademickou sférou Porsche myslí vážně, dokazuje fakt, že automobilka už v roku 1996 navázala spolupráci s Fakultou strojní ČVUT v Praze.

Porsche Engineering má jako hlavní cíl podporu pokroku v automobilovém průmyslu. „Naši noví kolegové v Ostravě budou pracovat na řadě zajímavých projektů,“ říká Miloš Polášek, generální ředitel společnosti Porsche Engineering. „Příkladem je zcela nový projekt, který souvisí s infrastrukturou pro rychlé nabíjení budoucích elektromobilů. Naši vývojáři pracují s nejvyspělejšími technologiemi, jako jsou komplexní simulace, nejmodernější metody digitálního vývoje a výroby prototypů,“ dodává Polášek.

Autor:
Ivo Kocera