23. 10. 2018

Do soutěže Stavby s vůní dřeva 2018 se přihlásilo 63 studentů z deseti českých a slovenských fakult, kteří zpracovali 51 návrhů. Tématem letošního ročníku bylo "Dřevo je naše budoucnost". Studenti u svých staveb vyzdvihli dřevo jako obnovitelný a velmi příjemný materiál – jeho využití ve stavebnictví vnímali jako cestu k ochraně přírodních zdrojů.

Vítězové v kategorii Dřevěné stavby – malé: Cena odborné poroty – Tree Office; Adam Tomaschek, Patricie Štefíková a Marcel Mottl, Fakulta architektury VUT v Brně; Cena veřejnosti – Rozhledna na Židenickém kopci; Denisa Boháčová, Veronika Dubinová, Zuzana Krčková, Fakulta stavební, VUT v Brně.

Kategorie Dřevěné stavby – velké:

Cena odborné poroty – Kontemplatívne centrum; Jakub Kender, Fakulta architektury, ČVUT v Praze; Cena veřejnosti – Materská škola; Kristína Valachovičová, Stavebná fakulta, STU v Bratislave.

Stavitel