15. 10. 2018

Festival světla Signal neodmyslitelně patří k pražskému podzimu. Letos se v Praze rozsvítí od 11. do 14. 10. od 19 do 23 hodin 24 uměleckých instalací českých i zahraničních umělců. V dejvickém vysokoškolském kampusu se rozzáří hravá instalace Simony Chládkové, studentky architektury, a Matyáše Skalického, který na ČVUT studuje fakultu informačních technologií. Společně vytvořili světelný most spojující tramvajovou zastávku s Národní technickou knihovnou a budovou Fakulty architektury. Jednotlivé rámy světelného tubusu se probouzejí se vstupem každého návštěvníka. Celou instalací se prolne přátelská harmonie mezi člověkem a městem a dá na odiv nejen krásu architektury v kampusu, ale i nenucenou atmosféru Dejvic.
Signal Festival v Praze nabídne tři hlavní festivalové trasy: v centru, na Vinohradech a nově v Karlíně. Umělecké světlo rozzáří kostely, náměstí, paláce, kaple i sady.

Šestka