11. 9. 2018

Po tři dny (22.-25. 8.) se v areálu Fakulty strojní ČVUT a Národní technické knihovny v Dejvicích a na závěr v sobotu v paláci Hybernia odehrávaly série přednášek v rámci mezinárodní odborné konference Human-Level AI Conference Prague 2018.

Nešlo o konferenci jedinou, ale hned o tři spojené akce. Prim zde hrála hlavní linie věnovaná obecné, univerzální čili silné umělé inteligenci (AGI - Artificial General Intelligence Conference), doplněná linií o biologických inspiracích kognitivních architektur (BICA - International Conference on Biologically Inspired Cognitive Architectures) a linií o neuronových sítích a jejich využití pro symbolické učení a uvažování (NeSy - Neural-Symbolic Learning and Reasoning Conference). Tyto tři oblasti přitom spolu často a velmi úzce souvisejí. Kromě akademických nebo vysoce teoretických linií mohl zájemce navštívit i aplikačně-byznysovou a popularizační linii nazvanou Future of AI Track a také přehlídku start-upů, takže celá konference byla pestrou mozaikou vkladů nejrůznějšího druhu.

Autor:
Pavel Vachtl