27. 6. 2018

Letos měla všechna soutěžní robotická vozítka za úkol zcela autonomně projet trasu barevného bludiště od startu až do cíle. Poloha barevných polí se přitom v průběhu finále měnila. Navíc si roboty musely s sebou vézt kostičky lego a umístit je po jedné na každém druhém zeleném poli. V konkurenci 97 týmů, které do finále nakonec dorazily, zvítězily dva: – tým Vrakoslav ve složení Jan Doležil, Adam Hendrych a Jakub Šinták z Masarykova klasického gymnázia v Říčanech, – dívčí tým Gbváci ve složení Alena Gorčíková, Vu Hoang Anh a Elisabet Truhlářová z Gymnázia a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Břeclavi.
Robosoutěž vyvrcholí v prosinci, kdy se utkají středoškoláci s univerzitními týmy.

Elektro