27. 6. 2018

Investiční skupina Penta Real Estate včera spolu se zástupci fakulty architektury ČVUT představila u svého staveniště blízko Masarykova nádraží artefakt na pomezí umění a architektury – vyhlídkové okno, kterým mohou lidé sledovat stavbu obchodně administrativního komplexu podle návrhu proslulé architektky Zahy Hadid. Projekt Penty nedávno podpořilo zastupitelstvo hlavního města svým souhlasem se změnou územního plánu. Investor chce totiž v okolí Florence stavět ve větším rozsahu, než platný územní plán umožňuje.
K úplnému schválení změny, kterou na zastupitelstvu navrhla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), potřebuje návrh projít ještě jedním schvalováním v zastupitelstvu hlavního města. Autorem vyhlídkové plošiny je student ČVUT Petr Brzobohatý. Jejího otevření se zúčastnil i spolumajitel Penty Marek Dospiva.

Mladá fronta Dnes