29. 5. 2018

Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevřela v pátek 25. května slavnostně v budově kladenské fakulty novou Laboratoř anatomických modelů, která je v rámci České republiky ojedinělým vysokoškolským pracovištěm. Před zraky přítomných hostů byla představena skutečná plastinovaná lidská těla. Pro kladenské studenty je to jedinečná výuková pomůcka. Jedná se o průlomovou technologii, kterou v roce 1977 vyvinul Günter von Hagens a která ve spojení s aplikovanými technologiemi virtuální reality dokáže vytvořit základ budoucí morfologické výuky a nácviku invazivních i neinvazivních vyšetřovacích a léčebných postupů.

Plastinovaná lidská těla byla slavnostně představena v prostorách kladenské fakuty biomedicíny.

Autor:
Kateřina Nič Husárová