23. 5. 2018

VĚDECKÁ KAVÁRNA

PRAHA Studenti a pedagogové Fakulty strojní ČVUT v Praze právě dokončují již desátou zcela novou verzi svého závodního vozu, včetně nového motoru. Vůz bude závodit v letošní evropské soutěži Formula Student/SAE. Její závody se v létě uskuteční v Itálii, Maďarsku, Španělsku, a ve dnech 31. července až 4. srpna také v ČR, na autodromuv Mostě.
Ale nejde jen o závodní jízdy. Kritéria pro hodnocení jsou přísná. Vůz musí disponovat velkým výkonem ve smyslu co nejlepší akcelerace, brzdění a ovladatelnosti. Musí být levný, spolehlivý, údržba musí být snadná. Komisaři analyzují techniku a bezpečnost i hladinu hluku. Projekt Formule Student/SAE tak poskytuje studentům bakalářského i magisterského studia ohromné zkušenosti, které budoucí inženýři úspěšně využijí v profesní kariéře.
Na posledním loňském závodě dosáhli studenti ze strojní fakulty 7. místa. Letos doufají, že budou lepší.

Lidové noviny