11. 4. 2018

Tereza TOMÁŠKOVÁ, moderátorka
V pražském tunelovém komplexu Blanka stále nefunguje zabezpečovací systém. Technická správa komunikací řeší problém od včerejšího večera.

Luděk HUBÁČEK, redaktor
Na zprovoznění systému pracovalo celou noc asi 30 techniků. Ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka Radiožurnálu řekl, že se jim podařilo zprovoznit zatím jen kamery, proč ale celý systém selhal, technici zatím nevědí.

Petr SMOLKA, ředitel Technické správy komunikací
Na závadě pořád v tuto chvíli pracují technici a nebyli do této chvíle schopni identifikovat závadu. Nejsme schopni říct, jestli je to na hardwaru nebo na softwaru.

Luděk HUBÁČEK, redaktor
Miloslav Husák z Fakulty elektrotechnické na ČVUT v Praze si myslí, že by mohl být problém někde v řídícím systému, kterým se vše ovládá.

Miloslav HUSÁK, Fakulta elektrotechniky ČVUT
A pak samozřejmě můžou být další věci, že se náhodou sejde víc příčin najednou, to je to nejhorší, co může být.

Luděk HUBÁČEK, redaktor
V tunelovém komplexu byl kolem 9 hodiny obnoven nouzový režim a řidiči stále projíždí všemi tubusy padesátikilometrovou rychlostí pod dohledem policejních hlídek. Luděk Hubáček, Radiožurnál.

Radiožurnál