6. 4. 2018

Miroslav KASAN, moderátor
V Praze dnes dopoledne začal programátorský maraton. Až do neděle se tu pokusí čeští a světový inovátoři vymýšlet projekty na zlepšení dopravy a ovzduší ve městech. Bez minuty spánku plánuje programovat od pátku do neděle celkem 60 lidí. Letošní téma takzvaného Pražského hekatonu nám přiblížil organizátor Tomáš Studeník.

Tomáš STUDENÍK, organizátor Pražského hekatonu
Vedle studentů z ČVUT uvidíte také studenty z Oxfordské univerzity, studenty z Německa nebo i z Číny. Všichni budou řešit prostřednictvím technologií během 48 hodin bezespánku problémy Prahy a dalších světových metropolí. Jak se lépe a bez stresu pohybovat, elektromobily, velká data.

Miroslav KASAN, moderátor
Programátoři budou soutěžit ve 12 kategoriích. V neděli odborná porota rozdělí desítky cen. Nejlepší tým vyhraje půl milionu korun. Některé inovátory také čeká nabídka spolupráce s největšími světovými společnostmi.

Regina DAB Praha