27. 3. 2018

NEJLEPŠÍ RODINNÝ DUM VISEGRÁDSKÉ SKUPINY
Putovní výstavu pod názvem „Rodinné domy Visegrádské skupiny" organizuje již od roku 2008 Asociace maďarských architektů.
Cílem tohoto projektu je ukázat nejlepší příklady rodinných domů a umožnit tak odborné i laické veřejnosti srovnání mezi zeměmi V4 (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko), v jejichž kulturní, společenské a potažmo architektonické historii lze najít mnoho paralel a společných znaků. V letošním roce je program doplněn o sérii odborných sympozií, které mladým lidem umožní otevřít nové pohledy a rozproudit diskusi o těchto typech staveb ve středoevropském kontextu.

Spolupracující organizace: Asociace maďarských architektů (MÉSZ), Svaz polských architektů (SARP), Spolek slovenských architektů (SAS), Fakulta architektury ČVUT v Praze, Katedra architektury FU TU v Košicích, Fakulta architektury Vysoké školy umění a designu Moholy-Nagy v Budapešti (MOME).

SR - Architect+