16. 3. 2018

Cyklus večerů na popularizaci české vědy pokračuje v úterý 20. března od 19 hodin s Martinem Saskou.

Bezpilotní letouny v posledních letech proměnily válečný průmysl, staly se oblíbeným nástrojem pro fotografy či filmaře a umožňují nový způsob mapování zemského povrchu. Jejich éra ale možná teprve přijde. Už nyní se testuje uplatnění dronů v doručovatelských službách a mluví se i o možnosti využít je k osobní dopravě.

Do jaké míry jsou tyto představy reálné? Jaké technické překážky ještě ve vývoji dronů musíme překonat? A jaká rizika jsou s jejich provozem spojená?

O tom bude na březnovém Science Café Kladno mluvit jeden z předních odborníků na vývoj bezpilotního létání Martin Saska z Fakulty elektrotechnické ČVUT. Program Science Café, v jehož rámci se mají návštěvníci možnost zeptat na cokoli, co je k tématu zajímá, začíná v úterý 20. března od 19 hodin v prostoru Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT na náměstí Sítná.

Autor:
Roman Hájek