15. 3. 2018

"Dům, o kterém sním, by měl být něco jako moje druhá kůže. Měl by se roztahovat, když jsem dobře naladěn, a schýlit se nade mnou, když jsem na tom špatně." Tento citát německého architekta Thomase Schrödera uvádí už sedmý ročník soutěže Druhá kůže, ve které studenti Fakulty architektury ČVUT hledali způsob, jak postavit kvalitní bytovku. Řešili nejenom dispozice jednotlivých bytů a jejich dostatečné oslunění, ale i zástavbu v okolí. Jako nejlepší byl oceněn projekt Anny Volk z Ateliéru Hlaváček - Čeněk, která pracovala s komplikovaným pozemkem v centru Prahy a musela se vypořádat s chráněným platanem. Druhé místo získal Matěj Kováčik (Ateliér Mádr - Malošíková) s bytovkou do Žatce. Kováčik se zase nechal inspirovat industriální historií lokality. Třetí místo obsadily hned dvě studentky, Eliška Drahotová a Daniela Pisingerová (obě Ateliér Redčenkov) s projekty domů v Praze 5.

staloseted.cz