29. 1. 2018

Prezident Miloš Zeman jmenoval v pondělí 12 rektorů vysokých škol, oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ceremoniál, který jmenování tradičně provází, se však tentokrát nekonal. Ovčáček jako důvod uvedl, že nebyl avizován.

„Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval rektory veřejných vysokých škol. Rozhodnutí prezidenta republiky podléhá kontrasignaci předsedou vlády. Rozhodnutí prezidenta republiky o jmenování rektorům předá Robert Plaga, ministr školství mládeže a tělovýchovy,” uvedl Ovčáček.

Ceremoniál, který jmenování rektorů tradičně doprovází, se však tentokrát nekonal. Na dotaz Novinek, proč tomu tak bylo, mluvčí Ovčáček odpověděl, že žádný ceremoniál Hrad neavizoval. „Zvolili jsme druhou, zcela legitimní variantu,” dodal mluvčí.

Mezi nově jmenované rektory patří například Tomáš Zima z Univerzity Karlovy, Petr Štěpánek z VUT v Brně či Hana Machková z VŠE.

Ministr Plaga předá novým rektorům jmenovací dekrety v úterý odpoledne v pražském Karolinu.

novinky.cz