25. 1. 2018

Slavnostním předáním Gerstnerových medailí významným spolupracovníkům začaly včera v Betlémské kapli oslavy 25. výročí založení Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Jednou z výrazných oceněných osob je architekt Michal Postránecký (na horním snímku vlevo). Na škole se sice nachází teprve v doktorském studiu, ale za sebou už má řadu úspěchů v Česku i zahraničí. V současném boomu okolo projektů Smart City se vytrvale angažuje, pracuje například na virtuálním modelu Prahy. Jako jedinému Čechovi se mu rovněž povedlo v USA postavit vysokopodlažní stavbu. Nejen na jeho počest pak během akce zahrálo hudební duo profesorů.
Fakulta dopravní ČVUT v Praze získala akreditaci 5. května 1993 a v akademickém roce 1993/94 na ní začalo studovat prvních 200 studentů denního inženýrského studia, ze kterých v roce 1998 vzešlo prvních sedmdesát absolventů. Nyní má fakulta přes 1 200 studentů a každý rok je promováno přes 300 dopravních bakalářů a inženýrů. "Posláním fakulty je vybavit budoucí generaci inženýrů rozsáhlými znalostmi a hlavně dovednostmi v řadě oborů, které budou následně v praxi aplikovat a navzájem propojovat," takto vidí další směřování fakulty nový děkan fakulty dopravní Pavel Hrubeš.
Oslavy budou pokračovat v květnu sympoziem o Smart City či konferencemi spojenými s prezentací výsledků fakulty.

Mladá fronta Dnes