19. 1. 2018

Hory oživí moderní design od studentů ČVUT

Navrhli nové lávky

PRAHA – Odložili skripta a vzali do rukou pily a vrtačky. Studenti ČVUT navrhli nové lávky pro Krkonoše, které by měly usnadnit pohyb turistů. A také je sami vyrobili a nyní představují veřejnosti. Která by se vám v horách líbila?
Každý ze zúčastněných pěti ateliérů vybral z projektů svých studentů jeden, který vlastními silami postavili na nádvoří. "Nejde jen o to, naučit adepty architektury pracovat s dlátem, pilkou či vrtačkou, ale na vlastní kůži zažít odpovědnost za vlastní rozhodnutí, co v realitě znamená čára na papíře, jak to chodí na stavbě a jak je dlouhá cesta od idey k hotovému dílu," vysvětlila koordinátorka projektu Hana Seho.
Nyní je možné se po nich projít před pražskou ČVUT, na jaře budou rozebrány a instalovány do Krkonoš. Umístěny budou v oblasti Špindlerova Mlýna, Malé Úpy a Pece pod Sněžkou.

Aha!