25. 12. 2017

Rubrika: Zajímavosti

Na základě rozhodnutí výkonného výboru České asociace ocelových konstrukcí se celostátním vítězem soutěže „Vynikající diplomová práce v oboru ocelových konstrukcí“ stal Ing. Marek Šorf ze stavební fakulty ČVUT Praha. Tématem jeho diplomové práce byly Lokálně a liniově zatížené trapézové plechy.

Diplomová práce Marka Šorfa byla vybrána z devíti vítězných prací fakultního kola soutěže, do kterého postoupili vždy tři diplomanti z následujících univerzit – ČVUT Praha, VUT Brno a VŠB-TU Ostrava. Cenu ve formě diplomu a šeku na 5 000 Kč obdržel vítěz z rukou Antonína Pačese, prezidenta ČAOK, v úvodu slavnostního večera konference KONSTRUKCE 2017 v Golf & Spa Resortu Konopiště.

Česká asociace ocelových konstrukcí plánuje pokračovat v podpoře studentů z oboru ocelových konstrukcí i v dalších letech, a to nejen na univerzitní půdě (Nejlepší diplomová práce, soutěž Hala roku Akademik), ale i na úrovni středoškolské (Zlatý pohár Linde pro mladé svářeče).

Autor:
Ing. Janda Marek