11. 12. 2017

Studenti už devět let soutěží v klání robotů. Finále letošního ročníku Robosoutěže proběhne tento pátek od 12:00 hodin v Zengerově posluchárně na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Akce na Karlově náměstí je volně přístupná a trvat bude asi tři a půl hodiny. ČVUT také bude celou akci přenášet online, stream bude k dispozici na YouTube.

Finále se zúčastní 37 robotů od týmů studentů středních a vysokých škol, celkově se účastnilo 155 středoškolských týmů, což je dosavadní rekord. Na jaře také probíhalo kolo určené pro základní školy a víceletá gymnázia.

Roboti studentů soutěží ve sběru míčků a jejich umisťování do terče. Musí tak činit zcela autonomně, viz pravidla. Součástí akce je také kategorie design robotů. Pro stavbu robotů se využívá stavebnice Lego Mindstorms.

Lupa.cz