6. 11. 2017

Travnatá plocha se stromy, velké podzemní parkoviště a především rekonstrukce obchodního domu Prior. Mezinárodní tým studentů navrhoval možný budoucí vzhled pro jihlavské Masarykovo náměstí. Finální projekty je možné si prohlédnou ve vitrínách Prioru. V úterý (7. listopadu) se nad nimi bude veřejně diskutovat.

„Úkolem studentů bylo analyzovat centrum Jihlavy a odkrýt nevyužitý potenciál jihlavských veřejných prostorů a budov. Mezinárodní tým studentů pod vedením architektů Henryho Hansona, Jiřího Klokočky a Petra Hýla navrhoval proměnu Masarykova náměstí, budovy obchodního domu Prior, továrny Modeta s navazující lávkou přes Heulos a parku Jana Masaryka,“ uvedla architektka Tereza Kafková z odboru rozvoje města jihlavské radnice.
Studenti absolvovali dvě pracovní setkání v Jihlavě, během kterých měli možnost centrum města lépe poznat a konzultovat své návrhy s místními odborníky.

„Návrhy vznikly na základě spolupráce statutárního města Jihlavy, Fakulty architektury ČVUT v Praze a Fakulty architektury VUT v Brně během jara 2017,“ dodal tiskový mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Diskuze nad finálními projekty se bude konat na náměstí v úterý 7. listopadu od 16 hodin.

Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-hledali-novy-vzhled-ji...

Autor:
Zuzana Burdová