2. 11. 2017

Nejlepší českou univerzitou zůstává s poměrně velkým náskokem Univerzita Karlova v Praze, plyne z nedávno zveřejněného žebříčku U. S. News Best Global Universities Ranking. Mezi tisícovku nejlepších vysokých škol na světě se letos dostalo celkem šest tuzemských zástupců. Nejlepší univerzitou planety je přitom podle žebříčku Harvardova univerzita v USA.
Hodnocení vychází z dat analytické společnosti Clarivate Analytics a nově srovnává celkem 1250 vysokých škol z celého světa proti loňským 750.
Univerzita Karlova v Praze se jako nejlepší český zástupce umístila na 196. místě. Druhé nejlepší je České vysoké učení technické (ČVUT), to obsadilo 410. příčku. Na 479. místě skončila Univerzita Palackého v Olomouci, a stala se tak třetí nejlepší českou univerzitou v žebříčku.
Do první tisícovky nejlepších vysokých škol se dostaly ještě brněnská Masarykova univerzita (543.), Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (868.) a Vysoké učení technické v Brně (994. místo).

Právo